» Poradna » Notebooky

RAM do notebooku

Ahoj,chtel bych zvysit ramku na svem notebooku.Momentalne tam mam v jednom slote tohohle samsunga 471B5173BH0-CK0.Mel bych koupit stejneho vyrobce / stejnou velikost / frekvenci a casovani?Chtel bych 8gb nejlevnejsiho kingstona, lisi se jen kapacitou a vyrobcem. Muzu cekat problemy? Cetl jsem, ze mohu koupit v podstate jakoukoliv a na 99% nebude problem. Deska by mela 8GB moduly umet.Diky za reakce

Odpovědi na otázku

Vypadá to, že tam máš SODIMM DDR3 1600 MHz 4GB. Můžes koupit druhou pamět 4GB např. Kingston Value 4GB DDR3 1600 CL11 1.35V SODIMM za 814,- Kč.Pomocí task manageru se ale nejdříve podívej, kolik ti notebook žere paměti. Záleží také na systému, který tam máš (W XP / 7 / 10). Může se ukázat, že by ti větší pamět nepomohla. Notebook 100% zrychlí výměna HDD za SSD.

SSD samozrejme planuju take, zrovna ho menim ve stolnim za vetsi a soucasny pujde do ntb. 4GB ram se mi prave zdaji malo, na stolnim mam 32 a pri praci i tak dost plnim pagefile. Takze o vyuziti bych se nebal, proto bych radsi rovnou kombinaci 8+4, 8+8 stoji uz vic a 4gb ram bych zahodil, coz je skoda, 12 zatim staci.

Pro 99% uživatelů s Windows 10 stačí 8 GB RAM, 16 GB je na jistotu. Je otázkou, s jakými programy na PC děláš. Na svém NB mám 24 GB RAM a max. jsem jednou potřeboval cca 14 GB. Do Excelu jsem načítal vybraná data z textového souboru 4,6 GB, který obsahuje 32,7 mil. řádků.

Co to je za notebook?

Napis presny typ notebooku a take jaky OS pouzivas a hlavne jestli je to 32 nebo 64 bitova verze. Bez toho jsou vsechny rady strileni do vzduchu.