RAM-Corsair 8GB DDR3 2400MHz CL11 a Základ.deska-ASUS A88XM-A (staší 3.0USB)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda tyto RAM jsou "kompatibilní" s touto deskou, co jsem se tak díval tak deska podporuje 64GB, DDR3 2400(O.C.)/2133/1866/1600/1333 MHz Non-ECC. A kamarád mi psal že sice mi půjdou ale na skoro 2x menší výkon... Tak bych se rád dozvěděl co je tomu pravdy.Díky za všechny rady atd.

Odpovědi na otázku

Nevím, co tam máš za CPU, ale většina jich oficiálně umí 1866MHz. Takže pokud to ručně neupravíš, pojedou jen na 1866. Ale pokud jim ručně nastavíš 2400, bude to fungovat. Každopádně frekvenci ma smysl řešit jen u APU (A10, A8, atd), pokud se využívá integrovaná grafika. Pokud je tam nějaká v PCIe slotu, je frekvence celkem buřt a nemá smysl utrácet za lepší RAM. Klidně stačí obyčejná 1600.

Tohle je můj procesor: AMD ATHLON II X4 840

A grafická karta: NVIDIA GTX 1050Ti 4GB OC

APU to nie je, tak frekv. RAM nerieš