RAM 3gb 32bit problém

Ahoj mám větší problém s PC. Mám starší počítač ( 2006 ) Se 32 Bitovým systémem win XP. Mám základovou desku podporující 4 gb ram DDR2 ( 4x1 gb ) Dokoupil jsem 2 gb ( 2x1gb ) ram DDR2. Vložil správně do desky. A když otevřu CpuZ tak mi to píše 3Gb ram ale když otevřu pomocí Ctrl alt a Delete ovládací panely píše to 1 Gb nevíte jak ho mám řešit popřípadě. Postačí mi systém 32 bit ?? Četl jsem že na 32 bit je právě nejvyší hranice 3 gb ram tak nevím . Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

32b Win zvladnou "teoreticky" 4GB RAM, coz v praxi znamena, ze z ni vyuziji neco lehce nad 3GB.Nicmene CPU-Z musi ukazovat 4x1GB. Pokud ne, je neco spatne.

možnosti:1. linux 64bit, alebo s podporou PAE2. W7 64bit, alebo 32bit s patchom readyFor4GB (OS menej zaťaží RAM a dostupnosť RAM je plná)3. 1GB ramdisk a na neho buď TEMP, alebo špec. programy (mne sa tam nakopiruje pri štartu MBAM - ak by sa infikoval, po reboote je čistý), alebo swap

a pošli screen CPU-Z