RAM 3466 jede jen na 2400

Ahoj mám ramky HyperX Fury RGB 4x16GB DDR4 3466 na desce MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC a jedou jen na 2400 nefunguje ani jeden XMP profil neví někdo proč?

Odpovědi na otázku

Radic pamati RAM je uz par rokov v CPU a nie na zakladnej doske.Takze ta ista doska umozni taktovanie pre cpu X (RAM xxx) pre CPU y (RAM yyy).

Este dodam, pri obsadeni vsetkych styroch slotov, vzdy ocakavej horsie parametre.Skus osadit len 2xRAM moduly, ale podla manualu do spravnych slotov.

procesor je přesně jaký?

Ak i3, tak 2,4 GHz sedí.