» Poradna » Programy

RAID a problém s bootem systému

Zdravím mám problém s bootováním os s RAID 1.
Vše je nastaveno přesně podle návodů Intelu, ale systém z disků vůbec nejde spustit.
V biosu jsou disky nastaveny na RAID takže se v biosu ani nezobrazí, ale problém je v tom, že v tabulce bootovatelných zařízení není RAID řadič je tam pouze mechanika a síť, ale RAID řadič zde chybí.
Při spouštění vyběhne klasické okno raidu které oznamuje, že jsou disky ok, ale použít je jako spouštěcí nejde.
V nastavení RAIDu jsou dva disky v RAID 1 a nastaveny v řadiči jako spouštěcí.
Při instalaci WIndows Server 2003 vše probíhá normálně až do prvního restartu po kterém má už pokračovat instalaci z disku a zde se oběví problém Boou Failture, Press any key to continue... prostě nenašel žádné bootovatelné zařízení a už mi došly nápady co dělat.

Jedná se o základní desku Intel Server Board S5000VSA
Předem díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Zřejmě to vyžaduje při instalaci vložit ovladače pro RAID (populární F6)
http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx...

Ovladače byly vloženy přímo do instalace..
Tím to nebude to by instalátor ani neviděl disky.

Instalátor je vidí vždy.

Nemáš pravdu..
Pokud máš nastavený raid a systém nemá ovladače tak disky vůbec nenajde.. vyzkoušej si to

Zkusil bych jiny BIOS, jestli je to mozne. Pak bych se ujistil, ze vsechny SATA konektory lze pouzit pro bootovatelne RAID pole a taky bych pohledal v manualu, nebo na MB, jestli tam nejsou nejake sviče, ohledne RAIDu. Predpokladam, ze s jednim diskem to funguje. Jeste si vzpominam, ze nektere servery maji bootovaci konfiguracni CD (HP), ale to nebude zrejme tvuj pripad.

Takže problém se podařilo vyřešit :)
Po tom co se RAID nastavil pomocí Intel Deployment Assistant tak najednou bios nalezl raid jako "disk" a umožňuje nastavit bootování z raidu :)
Díky