Raid 0, ma cenu do toho jit?

Mel bych dotaz:
kupuji ted sestavu a zajimalo by me jestli ma cenu kupovat, zakladni desku a potažmo i pevné disky pro spojeni do Raid 0. Počítač používám na modelování 3D CAD aplikacích a pevnostní výpočty. Zajímalo jestli kdyz si za tuto technologii připlatím jestli ji pro moje potreby vyuziji

Dík za jakékoliv odpovědi a názory

Odpovědi na otázku

pochybuju ze by ti to nak pomohlo, Raid 0 sice zvisuje prenosovou rychlost ale zase zvysuje pristupovou dobu. A navic u CADu na vykonu hdd zavisi naprosto minimalne

skor sa oplati ist do Raptor-a ...
www.nvnews.net ...

a cim mu jako pomuze? Ze se mu bude cad poustet o 2s rychlej?

Ak pod tymi pevnostnymi vypoctami myslis fem, tak si mozes byt isty, ze sa 2 stripnute disky (v raid0) oplatia. Najma ak pojde o vacsie ulohy (tak nad 1e5 dof) ktore uz nevyriesis v operacnej pamati. Vyhradil by som na to ale zvlast dva disky, a system dal na treti (ten nemusi byt v raid0). Neviem ktory soft na to pouzivas, ale prakticky kazdy pracuje pri rieseni ulohy velmi intenzivne s diskom, nacitava a zapisuje velke mnozstvo dat.

U cad myslim nedosiahnes ziadne pozorovatelne zrychlenie, jedine nacitanie/ulozenie vacsich zostav moze byt rychlejsie...

To si asi budeš muset vyzkoušet.

Je to jako zimní gumy.

Můžeš koukat na porovnání měřitelných údajů, poslouchat názory.

Ale pak je tam dáš a svezeš se.

No a už víš a nikdo tě nesplete.

Já jsem první PC se 2 disky v RAIDu 0 postavil v září 2001.

Od té doby jsem nikdy PC bez RAIDu 0 neměl.
V současné době mám doma 2 PC (AMD a Intel) a v každém 3 disky v RAIDu 0.

Nikdo z mých známých, kterým jsem PC s RAIDem 0 stavěl, si nestěžoval.

Tak to asi zkus.
Rozebrat RAID 0 a používat disky nonRAID můžeš vždycky.