Rady ohladne PC zostavy

ZdravimSkladam PC pre kamosa ktory pouziva PC ako stolar. Pouziva obcas nejake kresliace a navrhove programy ako napr PRO100. Hry nehra. Ja som uz nejake komponenty vybral. Ak mi ich odklepnete tak budem rad, ak mi odporucite nieco lepsie s pomerom (cena,vykon a spolahlivost) tak budem rad tiez. Ja nie som profik ohladne PC, je to len moje hobby takze si necham rad poradit...Takze to co som uz vybral:1.Zdroj - Seasonic Focus Plus SSR-650FX 650W (no zvazujem aj nieco lacnejsie napr. Seasonic SS-40ET-F3 - 400W alebo Seasonic ECO-430 T3 - 430W)2.RAM - Kingston - DDR4 (2 x 4GB) 2666Mhz CL153.SSD - Samsung 860 EVO 500GB alebo Kingston A400 240GB (ale asi skor ten samsung)4. Graficka - GTX 1050 4GB (bud Asus, EVGA alebo Gigabyte)5. MB - tak tu som strateny, nevyznam sa v tych znaceniach B360, H270, Z390...atd (cena okolo 100 Euro) Aby to malo potencial do buducna (priemerny stolar meni PC kazdych 10 az 15 rokov alebo v pripade odpalenia celeho PC) A aby to malo dobre kondiky co nevyprsknu po 2 -3 rokoch, pretaktovanie sa nekona)...Kamos doteraz pracoval na starom pentiu kde bol pripojeny este stary CRT monitor (a keby som mu to dokazal znova spojazdnit, tak by to uzival asi dalej, ale to som v ramci zachovania mojho dusevneho zdravia uz odmietol...) A este pracoval aj so starym 10 rocnym notebookom, takze si myslim, ze to co mu chystam teraz, bude pren "raketa".No a posledne...6. CPU - tu som rozmyslal nad Intel Pentium G4560 alebo Intel Core i3-8100.Takze skuste sa na to pozriet a dajte mi prosim vas vediet hlavne ohladne tej MB a aj ohladne inych komponentov ako sa vam to pozdava. Za kazdu radu a usmernenie uz teraz dopredu velmi pekne dakujem vsetkym zucastnenym.S pozdravom mako.

Odpovědi na otázku

HW pozadavky toho softu jsou teoreticky pomerne vysoke. Asi by bylo dobre znat jeho prakticke pozadavky pri konkretnim zpusobu vyuziti. Jenze s tim nemohu slouzit.K SSD: At uz budete stavet cokoli pro kohokoli, urcite zapomente, ze nejaky A400 vubec existuje. Je to nepouzitelny srot dobry leda pro tchyni za trest!Muzete nejak specifikovat maximalni cenu sestavy (bez monitoru, OS a banalit)?

nuz cena asi tak 500 - 800 Euro totalne maximum 1000...

Zdroj Seasonic Focus Gold 550W.. 10 let záruky.. na ty staré seasonic se vyprdnout.RAM. 2666MHz pokud je to k intelu ok, rychlost i rozumné CL, na značce nezáleží.SSD Samsung ok, levněji vyjde WD Blue nebo Crucial MX500, ty mají 5 let záruky. Kingstom má horší řadič - minimální cache a ještě 2/3 roky záruky.GTX1050 4GB neexistuje, asi je myšlana 1050Ti. Proč taková grafika? Používá CUDA? Pokud nehraje a nevyužije CUDA, tak není třeba grafika vůbec pokud je v CPU. Jinak za stejnou cenu je výrazně výkonnější RX570, ale když nehraje...MB, dle zmíněných čipsetů to bude tedy Intel, jelikož pro práci taktovat nebude, ani nebude hrát, když do toho nedá M.2 disk, tak stačí H310 deska, záleží jen na konektorech a rozhraních které potřebuje, Rozumnější volba bude B360. Jaká konkrétní je jedno. Nemá smysl utrácet něco navíc, umřít to může kdykoli, cokoli co to vydrží nad rámec záruky je bonus. jinak tyhle desky jsou pro procesory 8 a 9 generace.CPU... G4560 je Kaby Lake, dvě generace staré CPU (na tohle H210 nebo B250 desku). Aktuální je Pentium Gold G5400 a teď třeba intel ohlásil nové 4GHz Pentium Gold G5620 což je poslední generace CoffeeLake Refresh. To samé k té i3, ta je Coffee Lake ale měla by přijít 9. generace core i3-9100 což je refresh.Pokud to má vydržet co nejdéle i3 je asi lepší volba, ale pokud je nenáročný, pentium může být ok

Mrknete na HW pozadavky toho softu. Otazka "proc takova grafika" se pak zmeni na "bude takova grafika v praxi stacit". totez s procesorem.

Tiez som pozeral tie specifikacie pre ten soft...ja to pouzivam s MB Gigabyte Z97M-D3H, CPU Pentium G3258, RAM 8GB, SSD 120GB EVO 850 Samsung a grafika AMD Radeon HD 5700 1GB...myslim, ze dost stare "zelezo" a slape mi to v pohode (v pohode myslim, ze tam pracujem svizne a necakam na reakciu softu) Myslim, ze tie maximalne poziadavky su asi pre najnovsiu verziu a hlavne ked to ma byt prepojene s tym KRAY renderom, co my nevyuzivame...

Vycházím hlavně z toho co napsal tazatel., pokud to doteď běželo na počítači za pár stovek, tak na tom co tady padlo to rozhodně nepoběží hůře

Velka vdaka za pokec ohladne vsetkych komponentov a za tipy (hlavne okolo MB a CPU) pozriem sa na to a skusim vybrat nejaku MB a potom ju hodim tu do plena na posudenie...Este raz vdaka...