» Poradna » Web a internet

Rádio přes internet

Zdravím. Mám dotaz respektive prosbu o pomoc. Máme doma problémy s přehráváním radií přes internet pomocí veškerých app. Dřív jsem normálně v televizi pomocí app "myTuner" , nebo v telefonu pomocí app "CZ radio" poslouchala rádio a teď to najednou nejde. Vždy se to načítá a nic, nebo vyskočí hláška "connecting error". Zvláštní ale je, že jinak internet funguje v pohodě, pouze rádia nefungují..žádná app na žádném zařízení..zkoušeli jsme více app na více zařízeních a neběží to nikde, nikomu. Když si otevřu stream přes web, tak tam to jde, pouze přes app (žádnou) to nejde. Nevíte, čím by to mohlo být? Nemůže to být nějaké nastavení internetu nebo tak něco? Díky za jakékoli typy či poznatky.

Odpovědi na otázku

To je divné, kdyby to byl individuální případ navrhnul bych zkontrolovat, jestli aplikaci neblokuje firewall/nesou restartovaná práva aplikace (mobil). Ale když to je systémové tak to bude asi složitější. Možná by stačilo restartovat wifi do továrního nastavení.

No toho jsem se bála..předpokládám, že továr odstraní vše včetně hesla a všechno se bude muset zase nastavovat, že?

Určitě ano

Ta TV je nejaké Androidí zařízení..?Co takhle nějakě stará verze a nebo stará verze těch aplikací..?

Většina těchto rádií nemá ty aplikace "rádo". Řešením je v nastavení aplikace změnit useragenta tak, aby se aplikace jevila jako prohlížeč...

Zdravim, nuz mal som podobny problem s video a audio streamom. Nakoniec bol vadny napajaci adapter od routra, nevladal poskytnut dostatocny prud, router mal nejaku ochranu a bezal v "nudzovom rezime" a tiez sa mi zobrazovali same hlasky o connecting error... Jednoduche web stranky isli bez problemov, zlozitejsie nie. Po vymene adaptera vsetko frcalo v pohode dalsie 3 roky. Potom router skapal. Celkovo fungoval 7 rokov.

No tak dávám vědět, jak to dopadlo. Nešlo to dnes celý den, když jsem se snažila hledat pomoc u O2 (před tím, než jsem založila tuto diskuzi), což je náš poskytovatel internetu, tak proběhla jakási diagnostika v rámci hlasového automatu, kde nebyla nalezena žádná závada a nabídlo mi to spojení s technikem, avšak jakožto PLACENÉ poradenství, načež jsem si tedy spojit nepřála..čert ví, kolik by si za to řekli..a zkusila to tady. Pak jsem neměla čas to řešit a teď večer, když jsem se do toho chtěla pustit, tak jsem to znova vyzkoušela a hle, vše šlape jako dřív. Tak nevím o co šlo, ale už to zase normálně běží 🤷🏼‍♀️