» Poradna » Ostatní

Radič High Point + disk

Mám MB ABIT BX133-Raid a disk SEAGATE Barracuda IV 40GB.Disk je pripojený 80 žilovým káblom ( pra ATA66-100 ) na radič HPT 370.Disk je prepnutý na max. rýchlosť tj. ATA100 ( podľa Seagate tool UATA100 ).Na MB je najnovší BIOS, BIOS radiča je 2.0.1024. Problém je v tom, že pri konfigurácii radiča je pri disku uvedené UDMA4.V ponuke na zmenu je uvedené aj UDMA5, po jeho potvrdení ostane pri disku stále len UDMA4.Vie niekto poradiť, alebo mal niekto podobný problém ?

Odpovědi na otázku

Predpokladam ze HTP 370 mas nainstalovan dobre a ze je plne funkcni. Nainstaluj si 4in1 a IDE od via a spusti se ti pod windowsem untilita ve ktera se da nastavit rozhrani s diskem.

Tos teda podle mě pěkně ulít s tím via na BX Chipset !!!! Mám BX133 doma a VIA instalovat rozhodně nedoporučuji.

Na doske mám čipset Intel BX a to o čom som písal sa deje hneď po reštarte, keď BIOS zisťuje pripojené disky. Inak vo Win je radič ako SCSI zariadenie a ide asi takým pripojením ako si to zistí BIOS radiča HPT370.

Mě to šlo v pohodě nastavit v Setupu k HPT RAID (ne v setupu k PC), během startu to po POSTu při konfiguraci pole vyzývá nějakou klávesovou skratkou. Nepochopil jsem, zda jsi v tom setupu byl.Kdyžtak se ozvi na mejla.