» Poradna » Ostatní

Řadič HDD a PCI sběrnice + Win ME

Dobrý den,prosím o radu. Mám starší počítač s deskou FIC MVP3+ a AMD K6-II/550 MHz, 256MB SDRAM a 1024 Kb L2 cache na desce. Jelikož mám poslední verzi Biosu, podporuje mi ta deska i harddisky větší než 80 GB.Zakoupil jsem si tedy harddisk Seagate Barracudu 40 GB a jede bez problémů.Jenže ! Pouze v módu UATA 33. Čipset na desce (integrovaný řadič) umí jen UATA 33. Nový harddisk ale umí víc - UATA 100. Když jsem se ptal v obchodě, jestli neexistuje nějaký externí řadič, který by využil schopností tohoto harddisku (KOUWELL 4X UATA 100 DVOUKANÁLOVÝ, NEBO ST LAB 2X ATA 133), bylo mi řečeno, že mi to nepojede, protože mám prý starou desku.Je to pravda? Proč by mi to nejelo? PCI sběrnici mám. Není mi to jasné, proč by mi to nejelo. Prý musím mít jakousi určitou verzi PCI sběrnice. Nevíte, zda-li MVP3+ a tento řadič pro HDD pojedou? Díky za jakékoliv náměty a odpovědi !

Odpovědi na otázku

jit by to normalne melo, ale na nekterych MB to opravdu nejni jednoduche... nekdy nelze z takto pridaneho radice bootovat (takze je stejne nutne mit boot disk na integrovanem IDE a nekdy je problem sneseni se ostatnim hw... pridavny radic do pci se mi trebas nesehodl s integrovanym pridavnym radicem... jakmile byli na obou disky tak se to stale restartovalo... na supportu MSI me doporucili pouzivat jen jenden (super rada). takze idealni je zapujcit a vyzkouset...

mam desku aopen x59 pro, sama umi ata/33, mam kouwel 571b a diky nemu mam hadr maxtora na ata/133 i z nej bootojuP.S. ten procak bych koupil

no, moc jste mi nepomohli, ale díky. Jsem na tom tak, jak jsem byl. Takže nevím nic. Dík.