Radeon RX550 + legacy BIOS

Zdravím.Neprovozuje někdo MSI Radeon RX550 (nebo podobné) na non-UEFI desce?Konkrétně se jedná o Optiplex 760 (lga775, core 2 duo e8400). Nebyl jsem schopný najít jednoznačnou odpověď, asi dost závisí na výrobci karty.Díky za odpověď.PS: Vím, že ta kombinace je trochu nesmyslná (c2d bude brzda), ale RX550 má pořád nějakou morální životnost, po výměně sestavy se bude hodit.

Odpovědi na otázku

Nebude nejjednodušší to vyzkoušet? Jinak osobně si nemyslím, že by s tím měl BIOS něco společného.

Má. Ve starých nForce MCP55 nefungují nové GeForce GT 1030.

A to má tenhleten chipset?

„Jinak osobně si nemyslím, že by s tím měl BIOS něco společného.“odpověď: Má.

Aha. Tak ano, ale zcela výjimečně, a ve specifických případech, a je to chyba, neřešená závada. Je pravdou, že často to bývá u těch "kancelářských" strojů, protože tam to nikdo neřeší.

No vyjimecne..Za poslednich 15 let bylo pomerne dost typu GK, ktere mely s konkretnimi chipsety problem. A ne vzdy resitelny updatem BIOSu. Byly to karty od obou hlavich vyrobcu. Teoreticky tam mely fungovat, ale..Zajimave je, ze temer bez vyjimek slo o low-endove GK, pripadne levny mainstream. Proto zrovna dotaz k RX550 je plne na miste.

Upřímně, o tom slyším poprvé. Ne že by někdy něco nefungovalo, ale to fakt byly extra výjimky na extra plečkách. A to se tím živím. Takže tolik těch případů zřejmě zase nebylo. A RX 550 zase až takový úplný low end není.

Nejde o to, jestli je to low end. ATi/AMD grafiky se prostě s některými čipsety hůře snášejí. Způsobuje to různé anomálie už při startu, kdy se PC pořád restartuje, nebo nejde obraz. Někteří výrobci (ASUS) kvůli ATi/AMD grafikám vydali spešl Beta BIOS. ☺

To ještě neslyšel o PCIe Lane Reversal. Tedy situaci, kdy mají některé linky přehozenou polaritu a změněné pořadí. http://assets.lcry.net/images/7613_7.jpg

A kolik takových jste měl v rukou?

Běžně servery a desky Supermicro.

Pozor, nejde jen o problem AMD. I nektere nV karty dokazaly ... zajistit zabavu. Slo typicky o low-end reseni obou vyrobcu. Tohle neni material pro flamewar. :o)

Však jsem psal, že v tom nForce nefungovala GT 1030 (elektricky 4 linky 3.0), ale RX 560 (elektricky 8 linek 3.0) v tom serveru fungovala.

Dodám, že u HP,Dell,.. sestav (specificky i ty optiplexy) tam je jakákoliv výměna problém.. Nejen, že může být problém v chipsetu, ale ještě může mít/má atypické konektory a nedejbože white-list daného hw co do něj jde dát ( cokoliv mimo něj pak nefunguje)..V práci tady těch sestav máme docela hodně a nikdo si do toho nedovolí nic koupit, protože vše je atyp.. (a prohozené dva piny u 24 pinu na HP sestavě je jen bonus navíc)

No jo, ve firemním prostředí na firemním železe to může být trochu jinak. To chápu.

Jenže tazatel přesně tenhle optiplex má... (píše Optiplex 760)

Ano, Optiplex 760 DT (desktop, druhý největší po minitower).I podle videí na youtube nemají tyhle Optiplexy problém s upgradem gpu (gtx 750ti, gt 1030) - whitelist asi nemají. Tak snad je to pravda.Záleží na kompatibilitě s BIOS, což by snad neměl být problém.Zajímavé je to taky s podporou core2quad cpu - prý by to mělo jít (s nižšími modely - https://www.dell.com/community/Optiplex-Deskto... ), v jiném příspěvku je to zase vyvráceno...

Bez problému to bude fungovat. Provozoval jsem v jednom serveru s Opterony a historickým nForce plnou RX 560.

Díky za odpovědi. Kartu nevyzkouším (chystám se jí teprve koupit - z druhé ruky, vracel bych ji těžko).K PC:chipset Q43, základní deska 0D517D, c2d e4800, BIOS A00 (budu upgradovat na A17).Našel jsem něco o tom, že nové karty mají problém hlavně s ranými UEFI deskami (kde je implementace UEFI neúplná), zatímco na legacy-only BIOSU (což předpokládám Dell z roku 2008 má) mají fungovat. Můžu tomu věřit?Prý také záleží na výrobci karty. Jak je na tom MSI s kompatibilitou?Není tu někdo kdo úspěšně provozuje podobnou kombinaci (stará deska + starý chipset lga775 + legacy BIOS + RX5xx)?

Používam Vega56 v dell t3500