Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, 8GB GDDR6

Ahoj vsichni chci se zeptat na tuto grafickou kartu (Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, 8GB GDDR6). Mate s ni nekdo osobni zkusenost? Vsichni moji kamaradi me od toho odrazuji, ze jsou pry radeony k nicemu a ze jedine nvidia. Ze je lepsi koupit si za stejnou cenu o dost horsi nvidiu, nez vykonejsi radeon, ze radeony maji na prd ovladace ci co.Ale takovy argument na me pusobi, jako "jaky mobil vybrat? Jedine apple, protoze ostatni jsou k nicemu...".Recenze jsou celkem pekny z meho pohledu, ale nejsem odbornik a s radeony nemam vubec zadnou zkusenost. Je to na hry. Dekuji vsem.

Odpovědi na otázku

ktora nvidia je za rovnaku cenu o dost horsia? Je jedno co kupis, bude to +/- autobus to iste a zalezi len na tom, ci mas rad amd alebo nvidiu resp. ci chces o 3% vyssi vykon alebo o 20% vyssiu spotrebu.https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5...

a jeste jsi nenapsal znacku , protoze se lisi provedenim chlazeni u kazde jine znacky, jestli myslis ten zakladny dizajn referencni tak ten topi 100 stupnu

to ma gigabyte..

Sice si nemyslím, že by Nvidia na tom byla při stejné ceně o dost hůř, ale stejně tak nevidím důvod k nesmyslnému odrazování od dobré grafiky. Kašli na ně. Kup si to, co vyhovuje tvému použití. Pokud je to RX 5700 XT, kup si RX 5700 XT. Když ti nebude vyhovovat, máš 14 dní na vrácení.O HW se často vedou jen zbytečně vášnivé hádky. Každý je chytrý jak rádio, ale kdybys ho posadil před dvě PC, kde nebude vědět, jaký HW v nich je, tak svoji milovanou značku nijak nepozná.

mozno to nepozna hned, ale ked zoberies 1000 PC s asus 5700xt a gb 5700xt, tak 300 s GB sa pokazi este v zaruke. 500 bude viac hucat a 100 budes musiet hned reklamovat. Pri asuse to bude 50/100/3. Som si to samozrejme vymyslel, ale dufam ze chapes pointu..

Jenže on určitě nebude brát 1000 ks a určitě bude radši, když se mu ta grafika podělá ještě v záruce než týden po ní.

silnym argumentom pri vybere neznameho je pravdepodobnost a ja preferujem znacky ktore sa nepokazia ani po zaruke :) Minimalne od nv6600 AGP (predtym si nepamatam uz) beriem len MSI a Asus a este nikdy sa mi ziadna grafika nepokazila ani mne ani tomu komu som ju predal.

Jsem ještě v době toho AGP dělal brigádu v servisu a Aušusky bylo to nejhorší, dneska je situace třeba úplně jiná, nejde to takhle brát po značkách. To je jako koupit si MSI Ventus a stěžovat si, že to hlučí a už si nikdy MSI nekoupit ...

priority... "huci" ma nizsiu prioritu ako "pokazi sa". Minule sme museli vymenit 4 zdroje k sapphire r590, lebo piskali. Zapol si hru, okamzite zacal piskat zdroj... to tak nemozes odovzdat zakaznikovi. Neviem preco ale nakoniec nejaky fortron nepiskal.

a kedze nevies otestovat vsetko, tak znacka co ma nejaky problem umna ide bokom. Doteraz ked sme chceli 100% nepriestrelne SSD, tak samsung. Prisiel na reklamaciu jeden pro po 3/4 roku, takze uz nechcem samsung :) Chapes trochu pointu? Asus dosky hociaka za 5 korun vydrzi 5 rokov,, asus grafika hociaka OK, ale notebook asus nechcem ani zadarmo...

Osobně mám také MSI a Asus radši než Gigabyte (hlavně jejich 2. revize jsou vždy skvělou ojebávkou původního produktu). Nicméně statistika poruchovosti jednotlivých výrobků má u HW bohužel nějakou váhu až v momentě, kdy ten HW nikoho nezajímá. A osobní statistika na základě pár kusů různých výrobků nemá váhu už vůbec žádnou.

ma vahu :) minimalne pre moj dobry pocit, ze ludia nebudu rozsirovat "roob mi predal kktinu, furt su stym problemy" lebo ovela lepsie je "ano bolo to hrahsie, ale funguje na 1*" Plus zaoberat sa posielanim tovaru na reklamaciu je tiez zataz pre nas, mas napr. router za 25€, z coho mame tak 3€ hruby zisk a to ti zoberie kurier na reklamaciu. Cize pokazis si meno a este na tom howno zarobis.

takze napr. chces Tenda? ok, chod si to kupit ine, u nas to nedostanes.

Tenda je sice levný čínský šunt, ale kdybych se řídil na základě své vlastní zkreslené statistiky a svým dobrým pocitem, musel bych ji doporučovat všem, protože vše, co jsem od ní kdy měl, fungovalo bez problémů (3x levný wifi router 600-700,-, 1x dražší 1Gb wifi router asi 1800-2000,-, nějaká ta USB wifi a myslím i něco do PCIe). Až na tu nejdražší, kterou jsem prodal pro nepotřebnost, všechny fungují už mnoho let po záruce.Ale určitě to nikomu nebudu doporučovat, protože ze svého štěstí na kus nedělám obecně platná pravidla. Co vím ale určitě, tak nikdy nekoupím nic od Gigabyte ve vyšší revizi než 1.0, která prošla pochvalnými recenzemi. To ale není na základě statistiky, ale holého faktu, že Gigabyte svůj HW v revizi 2.0 ekonomicky optimalizuje a s původním slušným produktem to nemá nic společného. Ale jinak třeba GA-C1037UN-EU REV 1.0 (2.0 je opět ojebaná) mi jede v domácím serveru prakticky 24/7 už od roku 2013. Vlastně podle mé statistiky je Gigabyte bezchybná, i když ji nemám rád, protože další deska má také asi 5 let a běhá stále, stejně jako pár grafik, co jsem koupil a skončily v cizích PC.A stavba slušného PC je hlavně o tom, přesvědčit zákazníka, že ten nejlevnější HW opravdu není dobrý nápad. Že dobrý zdroj za 500,- nebo deska za litr opravdu neexistuje. Pak to většinou vydrží roky bez problémů a je celkem jedno, na jakých značkách to stojí.

mame v robote taku vystavu zvlastneho HW a su tam aj pokazene 2chipov radeony alebo 1chipove ale take velke "5kg", proste netradicne VGA. Su... budes hadat? Gi ga byte ;)

Mam už tretiu zostavu so základnou doskou gigabyte.. Moja súčasná ma cca 8r, predtým zostavy podobného veku a nemôžem povedať krivé slovo ( vždy to boli herne PC)

Asi bych sáhl po Nvidia. Velmi časté aktualizace ovladačů. Klidně i 5x do měsíce kvůli optimalizacím pro nové hry. Energeticky úspornější. Možnost připojení se ke Geforce NOW. RTX funkce. Jde o to, že Nvidia vyvíjí hlavně GPU. Tzn. může tam vrhnout většinu prostředků. AMD se musí rozhodovat, kam momentálně naleje více peněz. Jestli do vývoje CPU, nebo GPU. Řekl bych, že momentálně převažují investice spíš do vývoje CPU. Také se mi nelíbí, jaké kejkle v poslední době dělá AMD s RX5600XT. Nic se nemá přehánět. ☺

Máme v herním kompu, základní Saphire Radeon, a jede bez problémů.

ano, moze.. ale vid. roob | 10. 02. 2020 11:10 Sapphire su najproblemovejsie zo znamych vyrobcov navyse maju tu smolu, ze si zliznu vsetky neduhy radeonov, kedze nvidiu nerobia.

Upřímně, mnohem horší zkušenosti se spolehlivostí mám s MSI.

Ono by spíš bylo lepší vědět, co chceš hrát, v jakém rozlišení, kolik na to máš peněz a jaký je zbytek PC

Mám RX5700XT od Sapphire konkrétně Nitro+ ...a co se tyce hlučnosti tak nějak moc slyšet není oproti...a to krajů Apex Legends a NFS Hrát na Ultra... Jinak kámoši měli pravdu byli problémy s ovladači a to takové že pokud jsi měl zapnutý Freesync nebo háky kolik Vsync tak prostě grafika nechtěla jet s monitorem to už je ovšem dávno vyřešeno a vše běží jak má.... navíc ať je to nVidia či AMD tak vždycky když vydali nový model tak s tím byli a budou problémy...pár měsíců po vydání.... protože už je hold taková doba... každej chce rychle prodat ..... Jinak osobne si myslím že něj RX 5700XT jsou buď Gigabyte Aorus, Asus Strix a nebo Sapphire Nitro+

Ano, mohu potvrdit. Ze začátku bylo pár problémů, ale my jsme měli kartu hned jak se objevila na trhu, a to už je dávno vyřešeno.