Radeon HD3450 do AGP 4x + pasivní, nebo aktivní chlazení?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda tato karta určená pro slot AGP 8x pojede (alespoň s nějakým přikrceným výkonem) i na zákl. desce s AGP pouze 4x (konkrétně MSI MS-6580).
Dále jestli je do skříně s nijak speciálně řešeným chlazením vhodnější verze s pasivním ( www.okcomputers.cz ... ), nebo aktivním ( www.okcomputers.cz ... ) chlazením a jestli nemají tyto verze náhodou přídavné napájení, nebo jsou napájeny kompletně z AGP slotu. (Jinak moje sestava se zdrojem 350W by měla kartu utáhnout).
Za veškeré posřehy předem děkuji.

Odpovědi na otázku

- není slot AGP 8X , ale AGP 1.0 , 2.0 , 3.0
- karta která umí rychlost 8x bude fungovat i rychlostí 1x
- to se ale nedá říci o napájení sběrnice
- jestli nemají tyto verze náhodou přídavné napájení.... .... bylo by zvláštní pokud by to nebylo na stránkách výrobce
- Jinak moje sestava se zdrojem 350W by měla kartu utáhnout... ...co Vás v tom utvrzuje?

Tahle karta nemá skoro žádný výkon, takže ani spotřebu.

Těch 24W, které jí dodá AGP slot jí stačí i bez přídavného napájení.

Protože nemá výkon, je pro ni datová propustnost rozhraní AGP 4x více než dostatečná.

Jo, chlazení.

99% proudu, který kartě dodáš, je třeba ve formě tepla odvést chlazením.

Takže zase: žádný výkon = žádná spotřeba = žádné teplo.

Kup klidně pasivně chlazenou.

Nechceš si radši připlatit Kč 240,- a mít 2,5x vyšší výkon?

http://www.alza.cz/graficke-karty/dle-cipu/a... ...

Redukce k přídavnému napájení je v krabici.

Díky za rady,
ono jde o takový nutný miniupgrade z GeForce FX5200, to PC není ani moc určeno na hraní, takže preferuju zachování nízké spotřeby a malé hlučnosti před větším nárůstem výkonu. Takže to vypadá asi na tu pasivně chlazenou HD 3450 .
Každopádně ještě jednou díky