Radare a co muj vykon grafarny?

Je take odpovidajici? ATI 9500 64Mb. Athlon 2200+. ECS K7S5A. 256 DDR.  3D Mark 2003:  2352 bodu. Mam se smirit?   Preju pekny Vanoce.

Odpovědi na otázku

Pokud použiješ Omega Drivers, tak se ti karta bude chovat jako Ati 9700 !Vyzkoušeno.

Ke stáhnutí zde :       http://www.driverheaven.net/downloads/index4.htm

Co to je za drivery? Dají se použít na všechny ATI karty?

No to urcite nejdou, vdyt jsou to trochu upravene Catalysty a ty jsou urceny pouze pro Radeony.

Jasně, měl jsem na mysli Radeony, ale je to pro všechny? Je tedy vhodnější z důvodu urychlení-zvednutí výkonu nainstalovat tyto?

Muzes je pouzit samozrejme na vsechny, ale jsou spise pro optimalizaci vykonu, nez pro nejake rapidni urychleni.

Nemas nahodou 64-b sbernici pameti ? Nejakej bodik navic by bodnul Zkus ty Omegy, za to nic nedas, ze bys z ni mel zrovna Radeon 9700 bych sice nepocital ale nic tim nezkazis

To nemam. Riva Tuner mi hlasi 128 b memory bus. A vis, co je Radare jeste bomba? Pred chvilou jsem dostal vod Ježucha novy pameti 512 Mb a vyhodil jsem stary SDRAM 256 Mb, no a 3D Mark mi hlasi 2002 bodu, tedy o 250 mene. Dobry co? Je pravda. ze posledne jsem test zpoustel asi v rijnu, ale od te doby jsem do niceho nevrtal. Co ty na to? PS: Lepsi je zadnej test radsi ani nezpoustet...

Ten link je jakejsi pretizenej, stahoval bych to 4 a pul hodiny rychlosti 260b za sek. Zkusim to jindy, ale diky za tip!!

jj lepší je žádný test nepouštět, já od té doby co nepouštím testy ale hry abych si zahrál tak jsem velice spokojený. A už ten počítač ani nepadá protože grafika už není taktláu těch pamětí by mělo jít zkusit zapnout jiné časovaní, nastavit CAS2, projet testem MEM86 jestli je to OK a měl by jsi mít ty body nazpátek

Nezlob se, ale ja slysim pojem "casovani" u pameti poprve. To muzu zase zkusit v Poradne: "Co je to casovani pameti?" Vubec nevim vo co go. Zkus mi to trochu (hodne) priblizit. Kde se to jako dela??     Dikec

Pokud jde o hodnoty Front Side Bus Speed, tak mi Sandra hlasi 2X133 Mhz. A to je myslim O.K. Jinak netusim co je casovani.

nastavuje se to v biosu. jsou to v podstatě asi tři čísla, které u sdram určují rychlost. Měl by jsi to mít někde v biosu nejspíš pod chipset setup nebo tak. nafocený to je třeba zrovna na pctuningu v posledním článku o dvou deskách, ale v tvojem biosu bude míň položek a nemusí se to jmenovat stejně. Největší vliv má přepnutí z automatiky na manual a nastavení CAS (to tam bude takhle) z 3 na 2. Předtím si stáhni memtest86, udělej bootovací disketu a paměťi takto nastavené nech otestovat (cca 25minut na 512mega u sdram - dokud ti to neukáže 1průchod)

Napřed bych raději vyzkoušel hodnotu 2.5, bude-li komp stabilní, pak 2.

Ještě k těm Omega driverům. Kámoš to vyzkoušel a nárůst výkonu byl opravdu značný,v systému se mu jeho Radeon 9500 hlásil jako 9700.Já jsem ty drivery zkusil na GF 4Ti 4200 64DDR a tam jsem měl spíše o pár bodů míň.! Doporučuji si přečíst texťák k instalaci, protože pokud mě paměť neklame, u GF přímodoporučovali nechat přepsat všechny staré soubory přes novější !Samozřejmě pro GF a ATI jsou verze zvlášť.

Nezapomeň že ta deska není žádný high-end a paměti jsou sdramy. Pochybuji jestli to vůbec cas 2,5 má

Pockejte, ono je to jinak: Ja jsem vyhodil stary SDRAM (256) pameti a dal jsem novy DDR (512) pameti, konkretne Apacer. Ma historicka deska (K7S5A) ma sloty na oba tipy! Jak to ted tedy bude s tim CASEovanim?????????????????  Doufam, ze se jeste ozvete    A ten anglickej manual k driverum si asi moc nepoctu a pojedu zpusobem: "pokus-omyl"

Jo lidicky. A jeste pouzivam program RAM IDLE a to dokonce v cestine. Da se tam neco nastavit co by mi pomohlo? Hlasi mi to 367Mb volne pameti (70 %). Standartne mam nastaveny "stolni pocitac" a "hraci system". Ale nevim, jestli to treba nechce "multimedialni system".  To je vsecko tak hrozne slozity

Ted jsem se docetl, ze 1 slot v desce je pro pameti DDR 200 a druhej pro DDR 266. Zalezi na tom, do kteryho jsem to vrazil?

No nevím nevím, ale myslím že ta rozdílnost paměťových slotů pro DDR na K7S5A je čistá fáma (pramenící možná z mnohdy podivného chování dané desky) ...

Takze resume: nainstaloval jsem nove Omega Drivery. Karta se mi nyni hlasi jako Radeon 9500 (Omega 2.6.29). Narust v 3D Mark 2003 je slusnych 780 bodu. Nyni mam 2789, takze muzu byt spokojen a dekuji. Jen jsem nevedel, jakou mam nastavit "obnovovaci frekvenci). Vyber byl mezi 75, 85, 100 Mhz, tak jsem nechal 75 Mhz. Tak snad na tom tolik nezalezi. Mejte se

Ramku jsi doufám dal do banku pro DDR 266, obnovovací frekvenci si dej nejmíňna 85Hz, šetři si oči.

to MatejNarust tech 700 bodu mas proto ze Omegy ti odemkly tech 8 pipelineMam tu samou kartu a ty body presne odpovidaji,byl jsem taky rad jak sem na to nevyzral no ale pak mi to tu a tam 1 ,2x do tydne vytuhlo ,tak sem dal normalni Ati a jede to body nebody kazda hra full rozliseni naplno Bylo to pred ctvrt rokem tak sem to mozna nepopsal technicky moc dobre

pro Matěje : ta karta se kolegovi hlásila jako Radeon 9700, jen nevím s kterou verzí Omega ovladačů,bylo to před dvěma měsíci a už má jinou kartu. Teď jsou verze samozřejmě novější, potíže se stabilitouneměl.

Jo je to dobre kdyz bude Matej skouset ruzne diagnosticke programy tak nektere nebo nektery mu ukazi ze je to Radeon 9700(ale asi to bude furt ta 9500,mozna nekde na urovni 9500pro)

Jo, hraje tam roli to odemknutí.

Zatim jsem zkousel 3 hry a problemy nejsou. Jsem ale zvedav, jak si drivery obstoji v Call of Duty, protoze tam jsou pry zapotrebi (specialne pro ATI 9500) nejake ovladace primo s opravou pro Call of Duty. Takze mam trosku dusicku  . Nicmene Fuentovi dekuji za skvely tip na ovladace. A s tou RAMkou nevim jak mam poznat ktery slot je 200 a ktery 266. V jednom to proste je a je to tedy 50 na 50. Zalezi na tom hodne?? Co by se stalo, kdyby to bylo v tom slotu 200??