» Poradna » Programy

Rada se zápisem do souboru (Pascal)

Zdravím, do školy mám udělat v Pascalu projekt.Vybral jsem si že program převádí čísla z desítkové soustavy do dvojkové. Uživatel si také zadá kolik chce čísel naráz převést. V Pascalu mi to v pořádku tyto čísla vypisuje.Ale potom musím tyto výsledná čísla v dvojkové soustavě vepsat ještě do textového souboru, ale tak jak to mám já tak se mi do textového souboru vepíše jen první číslo a další již nikoliv. Vím že problém bude s tím že to mám ukladaný do řetězce takže do toho souboru se zapíše jen jedno to číslo, Ale nevím jak to napravit, aby se do souboru vepsalo celé binární číslo.Níže je zdroják:program prevod_cisel;uses type pole=array [1..20] of integer;var pole1,pole2:pole; cislo,i,j,pocet,k:integer; konec:char; vysledek:integer; soubor: Textfile;begin Assignfile (soubor, 'text.txt'); rewrite (soubor); repeat writeln('Popis: Zadejte cele cislo (0-1000) a program ho nasledne prevede do dvojkove soustavy'); writeln('-------------------------------------------------'); writeln('Zadejte kolik chcete naraz prevest cisel? '); read (pocet); for k:=1 to pocet do begin writeln('Zadejte cislo ktere chcete prevest: '); readln(cislo); i:=0; repeat i:=i+1; pole1[i]:=cislo mod 2; cislo:=cislo div 2; until cislo=0; write('Ve dvojkove soustave se cislo zapise: '); for j:=1 to i do pole2[j]:=pole1[i-j+1]; for j:=1 to i do write(pole2[j]); vysledek:=(pole2[j]); Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Do souboru to zapisuj stejně jako na obrazovku - cyklem - celé pole2 - s tou proměnnou výsledek jsi to poněkud zprasil. for j:=1 to i do write(soubor, pole2[j]); Writeln(soubor) ;