Rada s RAM do ntb

Dobry den, mam thinkpad t420 a rad bych dokoupil ram, co jsem se docetl tak tam je jeden modul 4GB 1333 Mhz DDR3 a druhy volny hned ze spod pod plastem,tak se chci zeptat jestli se daji pouzit jakekoliv moduli krom od lenova ktere jsou drahe, a jestli sou lepsi od jineho vyrobce urcene pro lenovo, popripade ktere jsou lepsi jestli kingston nebo krucial a jake by jste mi doporucili , dekuji a hezky den

Odpovědi na otázku

Jakékoli, ale ohlídej si single vs. dual rank.

dekuji a kdyz vymenim cely kit 2x4 GB tak je to pak jedno jake budou ne, to jen kdyz dokoupim nejaky modul k tomu 4GB co uz v ntb je ne ?

Opakuji: ohlídej si single vs. dual rank. Protože tvoje ZD nemusí SR moduly větší jak 2GB podporovat. Takže bys to koupil a nefungovaly by.http://www.zive.cz/poradna/koupe-nove-ram/sc...

Má v ňom Wetmere/Nehalem?

i5-2520M Processor Sandy Bridge

Toho sa predsa single/dual rank netýka

Podľa mňa sa komisár Juwe zmýlil, lebo ak by nie, musel by si kúpiť dual rank a tie sú už asi len jedny (aspoň čo viem)

Není důležité co si ty myslíš, ale jestli tvoje základovka podporuje single rank moduly větší než 2GB.Pokud ne, pouze vyhodíš peníze!

Ale týka sa to aj sandy bridge? O tom neviem

Na obrázku je dual rank, omyl je to single rank. Obrázky eshopu jsou v tomto k ničemu. Myslím si, že single rank mu bude házet bsod

Tahle funguje bez problemu. Jak v T420, tak v E420 a E430. Tj. v cele rade 20 a 30.

Tady máš přímo podporované moduly:http://www.kingston.com/en/memory/search/Default....

tak to je super sou to ty s alzy jak jsme psal dle kodu, a je jedno ze jeden modul je od toho a druhy od toho ze ?

Pokud spolu půjdou, je to jedno. Většinou spolu fungují i různé, podporované, ale vždy je to od vyzkoušení a samozřejmě je nejlepší mít pro dualch. oba moduly stejné.

Prečo musia byť SR???

Obyc moduly od Kingstonu mi funguji bez problemu. Funguje mi jak tahle KTL-TP3BS/4G, tak tahle KVR13S9S8/4. Puvodni original byvaji Samsung nebo Hynix a funguji spolu bez problemu.A mimochodem T420 umi az 16GB (2x8GB).

Je to mozne, ale ty jsem nezkousel - nekupoval jsem kit, ale dve 8 postupne zvlast.

dekuju za rady, nema cenu kupovat 2x8 si myslim,koupim bud 2x4 nebo jeden modul pridam k k tomu co uz mam v t420ce,dekuji

Hlavně aby fyzicky vypadaly jako dvojčátka. Myslím si, že tam máš dvě řady čipů

Samosebou, pokud nemas pro 16GB pameti vyuziti, tak je to pro tebe zbytecne, ja to jen podotknul, ze to T420 umi, ze 8GB neni strop. Ja osobne bych s ohledem na ceny, koupil rovnou 8GB modul a bud ho tam nechal samotny, nebo tam dal 12GB (8GB + soucasny 4GB).