Rada ohladom vyberu LCD

Ahojte, chcel by som si k Vianociam dať nové LCD, momentálne používam 17" CRT a už začína pomali odchádzať.

Využitie LCD: office, internet, filmy, hry (FPS+ online), domáce foto
Požiadavky na LCD: matný rám a displej, DVI, čierna farba, 22" - 24", cena- max. 250€
GPU: asi AMD Radeon 5770 (alebo podobne výkonná alternatíva)

Dlho rozmýšľam nad- DELL 2209WA, Black, UltraSharp (E-IPS panel), ale stále si hovorím, že pre moje potreby je to zbytočné.

Čo je podľa Vás lepšie pri mojom spôsobe využitia: LED TN, alebo lepší panel?

Ak poznáte nejaké LCD, ktoré by mi vyhovovalo, napíšte prosím konkrétne typy.

Za Vaše rady vopred ďakujem.

Odpovědi na otázku

Samozřejmě DELL 2209WA budeš s ním spokojen.

Samozrejme si uvedomujem, že by som bol s DELLom spokojný.
Ale pýtam sa, či existuje nejaká iná alternatýva, za podobnú, alebo nižšiu cenu, s ktorou by som bol pri danom využití spokojný. Aj keby mala len TN panel.

Levnějších TN jsou mraky.

Levnější (a podle mne i tak trochu lepší než ten DELL) E-IPS je NEC EA231WMi .

Samozrejme si uvedomujem, že LCD monitorov je na trhu strašne veľa (stačí si pozrieť ponuku nejakého e- shopu). Aj preto píšem na poradňu.

Mohli by ste mi poradiť aj nejaké iné LCD, ktoré by vyhovovalo mojim požiadavkám (viď vyššie)
Napr. LCD s LED TN panelom.
V podobnej, alebo nižšej cene, ako už spomínaný DELL. Veď určite to nie je jediné kvalitné LCD do 250€.

A LCD- NEC EA231WMi je už mimo limit. Ale ďakujem za názor.

Já se obávám, že asi nerozumím správně zadání, asi mě plete ten DELL.

Jestli chceš LCD srovnatelné kvality, tak takové za EUR 250,- neexistuje.

Smiř se s tím a bude ti líp.

Dobrý nápad je LCD podsvícení.

Cca poloviční spotřeba, homogennější podsvícení, jo to ti tohle podsvícení přinese.

Ale nevylepší ti pozorovací úhly ani podání barev.

To prostě nejde.

Tak aby som to vysvetlil.
Viem, že DELL ... je skvelý LCD monitor, možno s najlepším pomerom cena/kvalita/výbava v danej cenovej kategórii. Ale považujem ho skôr za monitor na prácu s grafikou, ...

Ja hľadám monitor na domáce použitie (viď vyššie), preto sa pýtam, či existuje aj nejaký iný, vhodný monitor za dobrú cenu, s dostatočnou kvalitou. Ale asi nie, keď sa tu všetko točí len okolo toho DELLu
Proste som len chcel poznať aj iné alternatívy, pretože neviem či na dané použitie nutne potrebujem taký monitor. Cena 250€ je myslená, ako absolútne maximum.

A kedže s LCD zatiaľ nemám žiadne skúsenosti, tak sa pýtam tu. Čo by ste mi odporučili.

Ešte raz Vám všetkým ďakujem.

zadnej "LED TN" panel neexistuje! pletes 2 veci: panel, a podsviceni...

Panel muze byt TN+Film, IPS, MVA, PVA (a ruzne varianty, jako e-IPS, nebo S-IPS). Dneska bych uz LCD s TN+Film nebral, je to prekonana technologie a ma nektera neprijemna omezeni, zejmena pozorovaci uhly. Z tech co zustavaji muzes vzit jakykoli...

Druha vec je podsviceni. To muze byt "klasicke" (katodova trubice) nebo LED. To druhe je homogennejsi, s nizsi spotrebou, ale taky drazzi.

K tve otazce puvodni otazce: jestli mas dost penez, vem radsi 24"/full-hd rozliseni (1920x1080, nebo 1920x1200). Kdyz ne, pak ten Dell je velice dobra volba...