Rada ohladne novej GK hlavne pre Lokomotivu

Tak som kupil po nasej diskusii http://www.zive.cz/poradna/lepsia-gk-od-aktu... ten Asus GTX970, ale som sokovany slabym vykonom.Odinstaloval som stare ovladace, nahodil kartu a dal najnovsie z nvidie, preinstaloval ovladace MB a directX, ale vykon je ubohy, zrovnatelny so 4rocnou kartou HD5870. Aj v hrach aj v 3dmarku06, kde je bodovy rozdiel okolo 900 bodov. Ako je to mozne? Ved to som zbytocne vyhodil 370eur. Prosim poradit, kde som spravil chybu. Dik.

Odpovědi na otázku

Co je to presne za hru (tzn odkaz na naroky, datum vydani atd)? Jaky je zbytek sestavy?

Zbytok zosavy je v odkaze a hry konkretne Far Cry 4 a Wolfenstein NW.

GTX 970 má dostatek výkonu pro hraní na ultra v 2560x1440, ale mám obavy, že tyhle novější hry nedává tvůj procesor, pokud máš podobné fps na lowest i na ultra, tak je to procesorem.Na staré benchmarky, (kde se ještě nepoužívaly shadery) bych nekoukal, tam už se pak dosahuje stovek/tisíců fps a pak ty výsledky často nedávají moc smysl a starší a pomalejší karta může dopadnout lépe než nová.

Napřed se uklidni, vezmi si BeBe Dobré ráno a zkus to po dobrém: - aktualizuj drivery chipsetu desky - aktualizuj rozhraní DirectX: http://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx - aktualizuj drivery grafiky - nainstaluj poslední patch na hru .Zkontroluj jestli ve Správci zařízení nemáš nějaký HW konflikt a napiš jestli máš ve 3D Marku 06 Basic (tj. v základním nastavení) 40 000 bodů.

Nebo jinak - kolik jsi měl s tou 5870?Teď by to měl být +- dvojnásobek.

Zo starou 17857 a z novou 18700.

Jasné.Tak mi sem dej link na to skóre ve 3D Marku06, ať vidím detaily.

Inac ziadny konflikt nemam a vsetko co radis som urobil, pisem to v povodnej otazke. Tak fakt neviem...

To je fajn. Tak už jen poprosím o ten link.

Sorry, daval som spat syna. Tu je ten linkhttp://www.3dmark.com/3dm06/17702989

Veď to máš 18578 bodov a s tým procesorom AMD Phenom II X4 955 v základe o moc viac viac nedosiahneš, ani keby si tam dal grafiku Titan...

Podla tych frekvencii ide karta iba na polovicny vykon?

Místo 4 GB paměti má karta 1 GB a jádro na cca 40% frekvence? Reklamuj ji. Nebo ještě odinstaluj a nainstaluj trochu starší drivery. Třeba 9.18.13.4416 .Ale asi to nedopadne a karta bude muset zpátky

A nechceš to zkusit otestovat v něčem novém? 3DMark 03 už nemá databázi k porovnání. Udělej test v posledním 3DMarku.

A máš tam nainštalovaný starý SystemInfo, najprv stiahni a nainštaluj nový = SystemInfo Version 4.33 a potom zopakuj test 3D MARK 06...Tuná je link:http://www.futuremark.com/support/systeminfo

Jo, proč ne, ale skóre Systeminfo neovlivní.

Skóre mu neovlivní už nič, jedine riadne pretaktovanie procesoru, alebo nový výkonnejší procesol...

No vidíš a hneď máš o starosť menej, aspoň vidíš že údaje o karte sedia... Už Ti tu bolo poradené že reklamovať kartu,,,

Tie frekvencie memory su nejake divne

Pokud bys to udělal v jedenáctce, tak bys měl mít u grafiky okolo 15690:http://www.futuremark.com/hardware/gpu/NVIDIA+GeFor... U 06 fakt netuším.

Co tie frekvencie? Nemalo by tam byt cca 7000MHz? A na tom druhom teste su ovela mensie, ako so starym systeminfo.

1 753 * 4 = 7012 MHz efektivně. GDDR5 pracují s 4 bity na takt, reálná frekvence je tedy jen 1 753 MHz.

WiQiX Ty stále nechápeš o čo tu ide??? On robí porovnanie výkonu dvoch grafických kariet (starej a novej) JEDNÝM PROGRAMOM a to je správne, aby videl číselný rozdiel!Jasne že môže vyskúšať aj "v jedenáctce,...", ale zase musí v nej vyskúšať obe karty na porovnanie! Teraz proste porovnáva v 06..............

Neboj, já vím o co mu jde. Jen nevidím smysl porovnání v tomto prehistorickém programu. Pro 11 je navíc k dispozici porovnání s jinými stejnými grafikami. Takže pokud tam nebude mít cca 14-15 tisíc (CPU to trochu zabije), ale jen třeba 3-4k, tak je to dost mimo.

Ja som za nech to porovná aj v tej 11 a aj čokoľvek inom, ale "číselný" rozdiel moc veľký nebude, pretože má na tú kartu absolútne slabý procesor...

Tak porad, aky procesor do mojej dosky s AM3 soketom?

Rozšírené info pre miroV99:Ja som pred časom takto vylepšoval na zaručené rady "odborníkov" synov starý (kancelársky) PC, aby mu na tom išli lepšie hry a tiež som do toho investoval dosť cez 300€, no výsledok v reálnom využiteľnom a hlavne poznateľnom výkone je minimálny!Pôvodná konfigurácia: -Procesor AMD Athlon II X4 645 3,10GHz-Stará grafická karta NVIDIA GeForce GTX 260 512MB DDR3-Stará (najlacnejšia kancelárska) základná doska ASRock N68C-GS FX-RAM 4GB DDR3 (2x2GB)-Orientačný test v 3D MARK 06 = 14 572http://www.3dmark.com/3dm06/17625382Vylepšenia - Upgrade:-Procesor zatiaľ zostal AMD Athlon II X4 645 (teraz mám kúpený nový FX 6300 to je + ďalších 90€... dostane ho k vianociam)-Nová grafická karta NVIDIA GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5-Nová základná doska Gigabyte Ltd. 970A-DS3P-RAM pridané 4GB = celkom 8GB DDR3 (4x2GB) -Orientačný test v 3D MARK 06 = 15 976http://www.3dmark.com/3dm06/17651614NO COMMENT...

CPU ji sice trochu zařízne, ale rozhodně ne na výkon HD 5870. To je fakt moc. Zkusil bych ji také v jiném PC, zda tam bude dělat podobnou paseku a případně ji vyměnil.

To je pořád to samé. Výkon je poloviční. Když s kartou o polovičním výkonu máš výkon, který té kartě odpovídá a s 970 ne, podezřela bych tu kartu.

Je třeba porovnávat porovnatelné. Tedy ne celkové skóre celé sestavy s nějakou i5/i7 + GTX 970, ale jen výkon grafiky. Ten je reprezentován položkou graphic score. A ten je v pořádků. Výkon CPU a tedy i celkové skóre je nižší než u i5/i7, ale to je snad jasné.

Tak oprava, kecám hovadiny já. Jde o 3DMark Score 8921 a to je skutečně téměř poloviční (15690). (Proč je tam těch skóre tolik?)

Tak už na to kašlu a jdu spát, asi to má být to 3DMark GPU Score = Graphics Score, co jsem myslel původně, protože 3DMark Score = celkové skóre. Konec, už mám padla, dobrou noc.

Tak teda aky je zaver? Moze byt vadna karta, alebo to moze byt aj tak, ako pise Hloupy Honza celkom dolu? Musim sa rozhodnut, ci mam kartu reklamovat, alebo skusit cistu instalaciu zo zalohy. Inac, diky moc za vsetky rady a podnety. Privitam kazdy dalsi napad.

Čistou instalací nic nezkazíš. Podle mě je skóre grafiky v pořádku, odchylka je vzhledem k CPU ok (15005 vs 15690). Tedy pokud koupám na správná čísla, což už vzhledem k totální rozespalosti netuším.Zahraj si pár her (ideálně na čistých win, ať vyloučíš SW problémy) ve stejném nastavení jako s HD 5870 a uvidíš na čem jsi (FPS by měly být podstatně vyšší). Případně v nastavení, které víš, že HD 5870 už nedala (GTX 970 by měla zvládnout skoro vše na plné detaily s výjimkou těch her, kde ji zařízne nižší CPU výkon).

Tady máš porovnání s GTX 970 + i5-4690K:http://www.3dmark.com/compare/3dm11/8870097/3dm... Podívej se hlavně na "detailed score". Celkové skóre je zabité testy CPU, to je jasné. Testy fyziky běží také přes CPU, takže to samé. Kombinované testy jsou také dost ovlivněné CPU. Ale když se podíváš na grafické testy, jsou výsledky velice podobné (částečně zabité CPU a o něco nižším taktem grafiky než té druhé). Co se grafiky týče, kde mého názoru, běží jak má.A tady máš srovnání s HD 5870 + i7-970:http://www.3dmark.com/compare/3dm11/9149629/3dm... Zde je jasně vidět, že HD 5870 podává podstatně horší výsledky než GTX 970 (GTX 970 je cca 2-3x lepší). Opět porovnávám jen testy grafiky, CPU testy nemá smysl porovnávat, ty jsou opět díky naprosto odlišným CPU neporovnatelné.Za mě z toho plyne, že je to v pořádku a problém budeš mít jen ve hrách, kde je FPS závislé hlavně na výkonu CPU, který je oproti i5 v porovnání cca poloviční. Ve většině her jde ale hlavně o grafiku a tam žádný problém nebude.Pokud to někdo vidí jinak, nechť můj závěr opraví a řádně vysvětlí. Jen tupého klikání na mínus nikomu nepomůže.

LOL- VEĎ TO JE TO O ČOM TU JA CELÝ VEČER PÍŠEM = ŽE TEN PROCESOR JE NA TÚ GRAFICKÚ KARTU SLABÝ!!!TAK UŽ SA PREBER...

Alebo napíšem to ešte inak, aby to pochopil každý tupec = Najslabším výkonovým komponentom na hry v tazatelovom PC je aktuálne procesor... Nic víc - nic míň!AMEN.

Jistě a proto píšeš, že ho má reklamovat, protože je karta vadná. Viz. Laik 95.103.198.--- | 18. 12. 2014 22:44:No vidíš a hneď máš o starosť menej, aspoň vidíš že údaje o karte sedia... Už Ti tu bolo poradené že reklamovať kartu,,, Já nepsal nic o tom, zda je CPU ke grafice vhodný nebo ne. Jen píšu, že grafika vzhledem k CPU funguje jak má a není tedy co reklamovat. Já tu tedy řešil funkčnost grafiky. A že výkon ve hrách půjde dolů tím víc, čím bude třeba výkon CPU. Snad tedy souhlasíš, že grafika je v pořádku.Osobně bych ke starému X4 koupil maximálně R9 270, s odřenýma ušima R9 280. GTX 970 je už opravdu moc (a dost mě udivilo, že mu ji někdo doporučil). A osobně bych ji vrátil a vzal něco z nich. Tedy pokud je to možné.Zkus trochu ubrat na nenávisti k mé osobě (nebo o co ti jde) a číst pořádně, co píšu.P.S. Jsem zvědavý, zda se ti zase sekne caps lock a na počet debilních smajlíků.

CHOĎ UŽ spať - REKLAMOVAŤ grafiku mu radila Lokomotíva a nie ja!!!!Ja som mu to napísal v zmysle že mu BOL PORADENÝ TAKÝ NEZMYSEL a to že má reklamovať tú kartu....!!!!

Keď si môj príspevok kopíruješ tak to daj aspoň celé a nie len to čo Ti pasuje! Poznal som veľa ľudí, ale s Tebou je fakt zlá a ťažká komunikácia. V politike by si sa určite dobre uplatnil... "No vidíš a hneď máš o starosť menej, aspoň vidíš že údaje o karte sedia... Už Ti tu bolo poradené že reklamovať kartu,,,"

No nevím kam koukáš, ale já to tam mám celé. Včetně těch smajlíků, které ty jsi teď vynechal:http://abload.de/img/laik_je_lhar_lqj6c.pngCo konkrétně ti tam chybí?

Tak to pardon, že to nebylo hned poznat. Jak jsi to napsal velkým písmem, hned je to jasné. Hezky se vyspi. Dobrou noc.

Niektorí spomalení jedinci potrebujú trpezlivý, šetrný, opakovaný prístup a neustále vysvetlovanie takže Ťa plne chápem a som veľmi rád že reaguješ pozitívne aspoň na veľké písmo... Dobré vedieť do budúcna. A vyspi sa aj za mňa, ja mám totiž nočnú.

Tak ať ti to utíká. Práci zdar.

Graphic skore máš 15005, tedy jen o něco méně než je průměr (15690). To je vzhledem k CPU v pořádku. Upřímně, vykašlal bych se na nějaký 3D mark a soustředil se hlavně na konkrétní hry. Skóre v 3D marku 06 je možná u nových grafik mimo (viz laik, asi to ukazuje u všeho +- 15000). Jak ti na tom běhají hry? Lépe nebo stejně jako s HD 5870?

WiQiX-Vidím, že tejto problematike sa moc nevenuješ a nemáš o nej dostatočný prehľad a hlavne reálne skúsenosti v praxi, lebo tentokrát si trošku mimo Ty...

Jo to máš pravdu, z hraní 3D Marků jsem vyrostl u verze 2001 SE, kdy mi došlo, že jsou k ničemu. Pokud jsi na to tedy odborník, tak mě oprav nebo to pořádně vysvětli. Rád se přiučím. Rozhodně mi ale netvrď, že průměrné "3DMark GPU Score 15690" pro GTX 970 by měla odpovídat celkovému skóre (tedy P8921 v jeho případě). To je dost nesmysl.

Už dosť - Ty si bohužiaľ úplne mimo toho o čom sa tu bavím ja... Nemá význam ďalej pokračovať v tejto písomnej diskusii, pokiaľ nechápeš o čom tu ja píšem a melieš si stále dokola len to svoje,,, Škoda môjho času Ti niečo stále vysvetlovať...

Ty jsi nic nevysvětlil, jen se do mě navážíš. Nahoře jsem napsal svůj poměrně dlouhý závěr, víc k tomu nemám co říct. Pokud je to podle tebe naprostý nesmysl, vyvrať ho a napiš jak to je doopravdy. Tím že tu budeš jen psát, že nemám pravdu nikomu nepomůžeš. Napiš tedy jak to je doopravdy a všichni budeme šťastní. Já mám zájem hlavně pomoci tazateli, ne někoho shazovat. Pokud jsou mé názory špatné, uveď je na pravou míru, ať mu pomůžeš.

Hm. Pořád to výkon nemá. Tak ještě by bylo fajn, kdyby sis stáhnul CPU-Z a postnul sem link za kartu Mainboard.Ať víme kolik PCI-E linek máš v provozu.

V CPU-Z na karte mainboard - graphic interface je x16, max suported tiez x16

To je nedorozumění. 1) Jedná se o test 3D Mark062) S hodně přetaktovaným 4-jádrem Intel je referenční hodnota známá - je to 40000 bodů

Jaké NEDOROZUMĚNÍ ??? Však 3D MARK 06 - ale má ku nemu staré: """"""System info is too old compared to ..."""""" Sa na to lepšie pozri...!http://www.3dmark.com/3dm06/17702989

Ale W mluvil o 3D Marku 03...

To sice mluvil (psal), ale myslel jsem zmíněný 06... Každopádně bych udělal testy v něčem aktuálním. Na staré hry z roku 2006 má výkon každá dnešní grafika a nemá smysl je řešit.

Máš možnost si udělat bokem na jiný disk čistou instalaci systému?Flashni poslední BIOS a proveď čistou instalaci Windows (klidně 90denní trial Enterprise, co dává MS zdarma) posledních AHCI, čipset, grafika. Pokud bude výkon v pořádku, tak máš nabořenou instalaci systému.

Dám vám sem len pre informáciu ešte malú ukážku - na porovnanie a to vplyvu 2 rôznych procesorov na celkový výsledok skóre a hlavne na "výkon" tej istej starej Grafickej karty = NVIDIA GeForce 8800 GTS 320MB/640MB:-S procesorom AMD Athlon 64 X2 Processor 5600+ 2x2,80GHzhttp://www.3dmark.com/3dm06/17078538-S procesorom AMD Athlon II X3 460 3x3,40GHzhttp://www.3dmark.com/3dm06/17004650A toto je už zmena Grafická karta NVIDIA GeForce 8800 GTS 512MB + procesor AMD Athlon II X4 645 4x3,10GHzhttp://www.3dmark.com/3dm06/17409095---------------------------------------------------------------A tu je druhé porovnanie kde vidieť už VEĽKÝ rozdiel = stará grafická karta NVIDIA GeForce 9800 GTX :-S procesorom AMD Athlon X2 Processor 4450e 2x 2,30GHz = 8025http://www.3dmark.com/3dm06/17069431-S procesorom AMD Phenom II X4 B50 4x3,20GHz = 13 580http://www.3dmark.com/3dm06/17413351

Srovnáváš hrušky s jabkama - nV G80/G92 je proti GTX 970 hodně nenáročná karta.

Tím jsem chtěl říct, že CPU už není brzda - Phenom II X4 955 je zhruba stejně výkonný jako Core i7 920, Core i5 2400, Core i5 4460T nebo s přimhouřením oka Core i3 4130.

Zajímalo by mě, za co ty mínusy. Při běžných scénách procesor kartu jakžtakž uživí, jen není tolik bodů 3DMarcích tam, kde se hodnotí fyzika. Minimální framerate příliš nepadá, limit je až tam, kde to není vidět na monitoru - nad 60 fps. Karta tedy nedává třeba 250 fps, ale například jen 120 fps.

Pravdu v celém vláknu má Laik. Stačí se podívat na Futuremark výsledky: http://www.3dmark.com/search Phenom II X4 955&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 970Stejný procesor a GK a skóre se pohybuje v těchto hodnotách. Pokud by sehnal lepší procesor, jako i5 4670, tak může dosáhnout adekvátního výsledku: http://www.3dmark.com/search Core i5-4670&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 970

njn... AMD... Prostě idealní a dostačující na hry (Ano, na hledání min stačí)

Ty jsi prostě kkt. Se s tím smiř.

co všichni tu blbnete ,je jasne že je chyba v systemu,odjakživa se nemaj amd a nvidia radi a i když odinstaluješ ovladače od amd tak pořad tam něco malo zustane a bude to blbnout snovejma ovladačema jestli si to chceš ověřit naistaluj na neakej hardisk jestli maš možnost uplnou instalaci systemu s nvidia kartou,a vše bude v pořadku,nevim proč všichni tu jsou tak chytri a radi nainstalovat starší novejší atd atd,kdybys mněl před tím grafiku nvidia tak by ta změna nevadila ale takhle to děla bordel,pak dej vědět,sice jsem nečetl celou dizkuzi,ale takove problemy jsem mněl vždy když jsem přechazel s amd grafiky na nvidia

"Odjakživa" kecáš, že AMD CPU a NVIDIA grafika se nesnášej, já tuto kombinaci používám co nvidia je a spokojenost. V tomhle případě je jasný, že když je cpu slabší, že to má přímej vliv i na výkonn grafiky a ne jak tu melou "odborníci", že ne.

Koupim tu grafiku za polovinu Ty si kup AMD

Proboha... Jenom co rano otevru dotaz tak se musim zacit smat. +1

I kdyby si k tomu tvojemu procesoru nasral NASA GK von future, tak to bude stejne stat za ho*no....

Ahoj, zkus následující:Stáhni, nainstaluj a spusť program Furmarkhttp://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/nech ho běžet aspoň 15 minut a sleduj teploty/frekvence/fps a hoď sem po těch 15 minutách screen. Tím vyloučíme teploty/podtaktovávání karty apod.

Ahoj, pri rozliseni 1920x1080 max teplota 69 stupnov a fps od 57 do 70fps.

Ještě to zkus na max s 8xMSAA, měl by jsi mít 20 (±1-2) fps.Pokud ano, grafika běží naplno a brzdí tě procesor.

fps 19-21 teplota 58 stupnov.

Pokud jsi ty naše zbytečné noční bláboly přečetl všechny, mělo by ti být jasné toto:1. Grafika ti v rámci možností běhá jak má, není co reklamovat. Vadná není.2. Výkon má vyšší než HD 5870 (cca 2-3x).3. Testy, které se týkají jen grafiky v 3DMarku 11 jsou jen těsně pod průměrem (cca o 5%), tedy relativně v pořádku.4. Celkové skóre je cca o cca 30% nižší než by bylo s i5-4690K. Je to dáno tím, že je tam hromada testů na fyziku přes CPU, kde má poloviční výkon než i5. 5. CPU k ní není úplně vhodné a v procesorově náročnějších hrách ji zařízne.6. Doporučení ke koupi GTX 970 byla blbost (přijde mi, že jsou z ní všichni tak nadšení, že ji cpou skoro všude).Tvoje skóre vs i5-4690K (porovnej si detailed scores):http://www.3dmark.com/compare/3dm11/8870097/3dm... Tvoje skóre vs HD 5870:http://www.3dmark.com/compare/3dm11/9149629/3dm... Co s tím? Máš 3 možnosti:1. Vykašlat se na to a smířit se s tím, že výkon ve hrách bude o cca 5-30% horší (podle požadavků hry na CPU výkon) než by mohl být s lepším CPU. A ideálně z CPU vymáčkneš co jde (OC).2. Vyměnit CPU (do aktuální desky nic podstatně lepšího neseženeš, takže ideálně výměna za to i5). Do 27.12. jde využít možnosti vrácení až 1500,- při koupi Z97 desky + i5-4690K.3. Grafiku vrátíš a koupíš nějakou, která je s CPU adekvátní. Já bych k tomu dal max. grafiku kolem 5k.

Tak som to teda testoval v hrach, vsetky graficke nastavenia na maximum -Far Cry 3 30+ fpsFar Cry 4 45-50Sniper Elite 3 40-50Wolfenstein NO 30+Assassins 4 30+Battlefield 4 60SC Future Soldier 35-60Musim teda poopravit svoj unahleny nazor a povedat, ze vykony v hrach isli vyrazne hore, pretoze pred tym som mal v niektorych hodne poznizovane hodnoty, hlavne tie, ktore najviac uberali vykonu a teraz je to v pohode hratelne na plne nastavenia.Nerad by som ale menil dosku s CPU, preto by som rad vedel, aky procesor najvykonnejsi, by do mojho soketu sedel. Nemam o tom uz ziadny prehlad od doby, co som skladal tento komp na jesen 2009.Grafiku vracat nemienim, pretoze je ozaj ticha a musim uznat, ze aj vykonna.Vdaka moc za vsetky pripomienky a rady.Skus este poradit ten CPU.

Do tvé desky jde maximálně X6 1100T. Viz seznam podporovaných CPU (pokud V2 znamená revizi 2.0):http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-sup... Ale ve většině her ti to moc navíc nepřinese. Naopak, pokud pojede na nižší frekvenci, bude to horší. Takže bych jen dostal z toho X4 955 maximum, co půjde. Nějakých +-3,8GHz by dát mohl.

Ten uz nie je v predaji a asi by to bolo za vela penazi malo muziky. Skusim teda taktnut ten stavajuci a casom to vymenim za intel.Este raz dik. Vsetkym za svoj cas a namahu

Tak sa s tym hram, dal som to na 3,82GHz a napatie na 1,42V. Vo Wolfensteinovi bol narast z 30 na 60fps! Ostatne hry budem testovat postupne. 3dmark06 http://www.3dmark.com/3dm06/17703481. Mark11 mi padla pri cpu teste, ale ak hry budu stabilne, kaslem na nu.Vies poradit, ako vysoko mozem ist s voltazou?

tento link je spravny http://www.3dmark.com/3dm06/17703501

Takže něco jako + 3300 bodů ve 3D Marku 06?

Ano, ked zvysim ale frekvenciu na 3,9GHz aj pri zvyseni napatia uz to pada. Asi to je maximum, co sa da s toho vylacit. Len neviem, kam az mozem s tym napatim ist.

Co jsem koukal po netu, tak těch +-3,8GHz je u těchto CPU maximum (některé končí i na 3,4-3,5GHz). Sem tam se objeví nějaký kousek, co dá 4GHz, ale to je spíš štěstí na kus a nejspíš na velmi dobré desce. Ta tvoje na nějaké velké OC zrovna není. Takže bych to považoval za velmi slušný výsledek. A +-100MHz už ti zase takový rozdíl neudělá.Možná by ti pomohlo, kdybys osadil nějaký chladič na kaskádu. Jako mají lepší desky. Otvory na uchycení tam jsou.

Chladic mi to s prehladom stiha NOCTUA NH-U12P SE2. Asi to uz bude strop. Nevadi. Z pociatocnej mojej nespokojnosti, pomaly prechadzam k spokojnosti a vidim, ze karta ma dobry potencial na upgrade CPU.

miroV99 SUPER - som rád, že si na to konečne prišiel aj Ty sám v čom je "problém" a že sa potvrdilo všetko presne to, o čom som tuná ja písal už od samého začiatku... Ať žijí profíci!

V pohode, fakt som si nemyslel, aky velky vplyv ma vykon cpu na graficky vykon. Zas som o nieco chytrejsi z vlastnej skusenosti.p.s. Nemusis byt taky rypavy do WiQiX , pomohol a ma prehlad

Nemyslel jsem chladič CPU, ale chlazení napájecí kaskády na desce, které není osazené a při OC dostává více zabrat:http://abload.de/img/mb5zq5l.pngAle to je jedno. Pokud to běhá, tak bych si s tím hlavu nelámal.

Aha, tak to si myslim nestoji za ten maly prinos sa s tym nejako zaoberat.

5870 neni zadne orezavatko, v podstate stejnou grafiku ma ps4256 bitu ma i ta nova gtx970, podle me tam nejaky velky rozdil ve vykonu nebude, papirove jo ale v realu nechce to pockat na r9-380 / r9-390 ty budou mi 4096 bitovou sbernici , vykon tak o 70% vyssi nez gtx970 podle prvnich testu, v lednu to ma prijit

Ty jsi zase co za lolka ? Takové sračky tu většinou čtu od jiných lidí

Tech 256bitu na sbernici ma samo o sobe na vykon asi stejnej vliv, jako pneumatiky u auta - pokud tam das malo, tak to pojede hur nebo vubec, ale pokud tam das drahe pneu a mas motor z trabanta, tak ti to moc nepomuze.4096 bitova sbernice bude mit vliv hlavne ve vyssich rozlisenich (4K) a s antialiasingem.Ten leden je jen spekulace.

urcite neni sbernice jedina vec co ovlivnuje vykon.. ale vsichni vime proc jsou v novych konzolich jen amd.. ted se pro ne rohodlo i nintendo

"256 bitu ma i ta nova gtx970, podle me tam nejaky velky rozdil ve vykonu nebude, papirove jo ale v realu ne". To je tedy žvást měsíce. Takže podle tebe bude mí podobný výkon i jako 6800GT nebo třeba X800, protože také mají 256 bit sběrnice? R9 285 s 256bit sběrnicí má dle testů také o něco vyšší výkon než R9 280 s 384bit. Proč? protože ji umí lépe využít. GTX 970 s 256bit v testech těsně poráží (pro fanatiky jsou si dejme tomu +- nastejno) R9 290X s 512bit. Jak je to možné? To jako že R9 290X má podobný výkon jako ta HD 5870 z roku 2009? Proč se tedy vlastně vyrábí nové grafiky, když mají stále stejné sběrnice a tedy i "reálně v nich není rozdíl"?A nové konzole se netahej. Tam je úplně jedno, zda v nich je AMD, Nvidia, Intel nebo nějaký ARM od Samsungu. Jejich výkon je již teď žalostný (a byl by i kdyby to vyrobil kdokoliv jiný).

Jak tady čtu ty výsledky v 3DMark 2006 tak je hodně něco špatně.Já mám 20250Bodu v 1920x1080!FX-8320 4Ghz+7870XT.

Je rozumné se nehonit za tím, co je za pár roků bezcenné.

Jo tak si to stáhni, nastav to na fulhd a uvidíme kolik dá tvuj pc.Já mám rekord 22450Bodu v 3DMark 2006 v 19020x1080.Muj pc má stejný body jak kamošuv pc s Phenomem X4 980+GTX 690.

Sorry 1920x1080

Kamaráde, tak tohle já mám už nejméně 10 roků za sebou. Priority se změnily. PC mně slouží k výdělku. Za body si nic nekoupím.

Vidím, že čtení pohádek od Stachuja je mezi lidem prostým stále populární. I kdyby nějaká tajně vyvíjená R9 380 existovala v Area 51 (mezi létajícíma talířema, klonováním lidí a strojem času), dost silně pochybuju, že ji budou tlačit rychle ven, když není fabrika, co by dnes zvládala vyrobit lepší než 20nm proces. Druhá věc je délka pipeline, se kterou ty karty budou pracovat - to si jako fakt vážně myslíš, že 4096bitová sběrnice přinese 16násobné zvýšení výkonu proti současné generaci?Vysvětlím ti to jako blbýmu - prodlouží délku instrukcí tak, aby se daly efektivně zapisovat skrze tak širokou sběrnici, ale reálně bude instrukce několikanásobně delší, takže reální výsledek bude třeba jako u 384bit sběrnice. Tím samozřejmě nepopírám technologický přínos AMD - od doby kruhové sběrnice u R520 zase přinesli zajímavou novinku. Reálný přínos bude asi jako megakrutě předražený Prescott na 3 GHz s RIMM, který je stejně výkonný jako přetaktovaný Tuleň na 1,8 GHz se SDR nebo Pentium M na 1,7 GHz s DDR 533.Zkrátka a době - nějaké nové vybájené Radeony s novou a revoluční 4096bit sběrnicí přijdou s 16nm (nebo menším) procesem někdy za půl roku a reálně nebudou 16krát rychlejší ale třeba jen dvoujnásobně proti současným R9 280X.Zkrátka a dobře současné grafiky jsou na technologickém maximu toho, co se dá z 20nm procesu ještě vytřískat - jádra mají plochu velkou jak kráva a topí jako prase.