Rada grafická karta

Dobrý den, mám základní desku: GA-B85M-HD3, procesor Intel Pentium CPU G3450, 8 GB Ram. Chtěl bych hrát různé hry, počínaje CS:GO, Minecraft, fortnite atd. Můžete mi poradit, jak bych si měl počítač vylepšit? Bohužel tomu vůbec nerozumím. Díky

Odpovědi na otázku

Aha, ona je přestávka a ty se nudíš, že?Kup si počítač s patřičným výpočetním výkonem.

Ano, vylepšíš ho jedině tak, že vše co je uvnitř vyhodíš a koupíš něco nového. Z toho co tam je, nic smysluplného poskládat nejde.

Maximalně gt 1030 gddr5, ale zapomeň na Fortnite. Vzhledem k cenám a stáří cpu bych volil nove pc s ryzen 5600g, který má integrovanou grafiku o výkonu té gt 1030, ale získáš moderní platformu, ke které třeba za rok dokoupíš dedikovanou GPU, pokud se situace zlepší. Pokud chceš vyloženě hrát hry, pořiď si Xbox Series S. Vyjde tě to levněji a zahraješ si CoD Warzone, Apex Legends, Halo Infinite, Fortnite apod. Ty jsou zdarma a není třeba předolatné. Ale ne CS go. To je jen na pc.

Co jsem koukal tak gt 1030 gddr5 jsou vyprodané a cena je okolo 3000,-. Pak možnost gddr4, ale do toho bych šel jen v nouzi. Nové pc s ryzen 5 5600g 16 gb ram a 500 ssd by se dalo sehnat za 13000 - 14000,-. Xbox Series S stojí do 8000,- a za 25,- máš tři měsíce gamepass (předplatné zahrnující okolo 150 her od Bethesdy - Fallouty, Skyrim, Elektronic Arts - Battlefieldy, sporty, zavody, Microsoftu - Forza, Halo, Gears of War, a indie tvůrců). Free to play hry jsou zdarma bez nutnost Goldu. Záleží co bys rád a na co jsou finance. Nejlepší poměr cena/výkon mi vychází ten XSS.

odnesies do do elektroodpadu (resp. na kancelariu je to stale pouzitelne) a cestou domov kupis novy PC na hry.

Super stroj na distanční výuku, neboj brzo ho jistě využiješ.Na hry zapomeň.