R9 380 vs 960

Ahoj. Omlouvám se, jestli už tohle téma tady bylo, ale nemůžu se rozhodnout mezi MSI r9 380 4GB a MSI gtx 960.. Mám dva monitory a chci na ní hrát nové hry (nepožaduji vše na ultra/very high) V čem jsou odlišné? Díky

Odpovědi na otázku

Ve výkonu,ve spotřebě a v neposlední řadě ve výrobci čipů.

Spotřeba mi nevadí, mám 600W zdroj. Ale jak je to s tím výkonem?

Že máš zdroj, na kterém je nálepka 600W ještě neznamená, že umí těch 600 dát aniž by neshořel...

Je to Corsair CX600..

Na netu je hromada testů, kde uvidíš jak rozdíly ve spotřebě, tak ve výkonu. Ve zkratce. R9 žere až o 80W více a má cca o 10% vyšší výkon (podle hry).Na dvou monitorech se hrát nedá. Buď jeden nebo tři. Při dvou bys měl totiž střed přesně mezi nimi. Což je dost nepraktické.

Hry mám jen na jednom, na druhém jsem na internetu nebo tak.. Díky za odpověď

Jo takto to myslíš, roztáhnutí plochy jakoby... Jinak vybírej R9 pouze s twin chlazením, protože docela dost topí, když je špatně chlazená (hlavně skříň musí mít průvan). Ono to vyjde CCA na stejno, ale některé karty (960 kvalitnější) můžeš nataktovat až skoro na hodnoty 970 (nemyslím tím úplně, ale přiblížíš se k tomu). Jinak AMD FreeSync je nádherná věc.Radši napiš kolik máš rozpočet. (zdroj známe)

Rozpočet je do 7k

R9 380x, jasná volba.