Qnap ts-431u a qnap ts-451+-2g

Dobrý den,potřeboval bych poradit který NAS vybrat https://www.czc.cz/qnap-ts-431u/174885/produkthttps://www.alza.cz/qnap-ts-451-2g-d3913760.htmMěl jsem zapujčený 451 a vše frčelo a podle parametrů by měl být výkonější (4 core, větší RAM) Mám ted synology(kráám) o skoro stejných parametrech jako 431U a když to porovnám jak frčelo prostředí v 451 a celková rychlost, tak se to nedá vůbec porovnat.bude mi stačit výkon v 431 pro plynulé fungování když převážně, NOTE,záloha,sdílení, šifrování, žádné virtuální OS, převzorkování rozlišení u filmů atd.Ještě pojedou mi tam stejné aplikace v 431U a 451 nebo něco nepojede?Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Mozes nam napisat, aky kram to mas doma a v com presne tkvie ta "celkova rychlost" ?(iba som zvedavy)

Jako co mám ted od synology? mám DS216play i přesto, že jsem ho dal přímo na kábl od provaidera, tak víc jak 3MB nedokázal odesílat. QNAP bez problému 10MB, Věčně nějaký problém s apkama nebo softem v komplu od Synology. Rychlost odezvy na jakýkoliv požadavek byl okamžitě

Tak to si mal bud vadny kus alebo nejaky zblbnuty.Ja na Synology nedam dopustit, aj ked mi to bezi na hardveri od HP :)

Synology je bez debaty lepsi produkt nez cenove srovnatelny Qnap. Mam nich ve sprave hodne (ruzne typy) a zatim nebyl jedinej problem s cimkoliv. Vzdycky a za vsech okolnosti to dela co ma.

Hovorim, mozno mal tazatel vadny kus alebo nejak zblbnuty...neviem.Ja som kupil za 200 Eur HP Microserver a mam z toho plnohodnotny Synology so 4 poziciami na HDD + jeden na 2,5" disk.Myslim,ze najlacnejsie Synology so 4 poziciami a podstatne slabsim HW zacinaju dakde na 330 Eurach :)

Na synology mám ted hroznou alergii. Mám dvě zařízení 216Play cca 4 měsíce rozestup od nákupu( takže leda vadná cela serie) Mám oba dva uplně smazane a nastavené všechno na čisto a stejně to blbne. Cloud station i když jsem milionkrát přeinstaloval měl nejnovější verze tak se nehodlal přihlásit. Poslední perlička byla, že Cloud station konečně po 14 dnech začal pracovat tak v PC hlásil že vše v pořádku nahrál a po týdnu náhodou potřebuji něco externě si stáhnout a v NASu nic přes týden nahrané nebylo... Po aktualizaci najednou spadne rychlost z běžných 3MB na 100kB??? Když jsem se podíval na forum synology, tak nebyl jsem jediný kdo s tím měl problém ....

Naozaj na HP Microserveri Vam funguje SW od Synology? Ja tiez rozmyslam, ze si kupim HP Microserver a pouzijem system Nas4Free, FreeNAS alebo este aky...Ubuntu alebo co ja viem Dik za info

Ano funguje to nadherne, pozri si XPEnollogy (google)Navod napriklad tu (presne na dany hardver)http://xpenology.com/forum/viewtopic.php

Oprava: Xpenology (jedno L)Fungujem na tom uz cca pol roka a zatial bez problemov.

DIk za info