» Poradna » Počítačové sítě

Qnap 412 vs. Synology 413j

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 22.0.1229.94

Zdravím, současný NAS disk už dosluhuje má své nejlepší léta za sebou a já hledám náhradu. Do oka mi padly 2 disky: Qnap TS-412 a DiskStation DS 413j od Synology. Jedná se o disk pro domácnost, a kancelář. Potřeboval bych vysoké rychlosti, přístup z webu(IP adresu mám), a případně přístup z OS Android. Chtěl bych se tedy zeptat, jaký by jste vybrali vy a proč. Díky moc za reakce

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 22.0.1229.94

Za prvé, vybíráš ze dvou nejlepších značek.Za druhé, málokdo bude mít zkušenosti s oběma výrobky a mohl je přímo porovnat.Já třeba doporučuji Synology, protože mají všechno dobré (až snad na bílý design) a znám ho. QNAP jsem používal kdysi dřív, takže si detaily nepamatuji. QNAP má ovšem taky výborné reference.Zkus vypíchnout detaily, které u tebe rozhodují.Co se týče rychlosti, myslím, že Synology bude mírně rychlejší. Ale např. rozdíl 10% by neměl být tím hlavním důvodem pro rozhodnutí.Neuděláš chybu ani s jedním.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 16.0

Souhlasím s názorem, základní funkce jsou podobné. Super jsou samostatně instalovatelné balíčky aplikací, tedy jakýsi malý Apps Market. Add-on aplikace lze instalovat/odinstalovat/aktualizovat samostatně, bez ohledu na verzi systému. Nabízí to Qnap i Synology, Synology má trochu více aplikací.Plusy:Qnap TS-412:- černý design- hot-swap disky- eSATASynology DS 413j:- rychlejší hardware (procesor 1,6GHz, paměť 512MB DDR3 vs. 1,2GHz, 256MB DDR2 u Qnapu) tedy rychlejší přenosy, ale hlavně vnitřní operace, např. je to znát u automatického resamplování fotografií pro zobrazení (Photo Station), stahování, rychlejší při použití více funkcí současně, lepší odezvy- podpora Wake On LAN- více nadstavbových aplikací (balíčků)- více mobilních aplikací (Android+iOS) + propracovanější- výrazně kvalitnější podpora IP kamer (dohledová stanice) více než 1200 kompatibilních kamer, výrazně lepší funkce, mobilní aplikace (náhled z kamer, historie)- multitasking grafické rozhraní manažera (Qnap multitasking nenabízí)Co se týše udpdate firmware v budoucnu, obě firmy jsou na tom velice dobře a poskytují aktualizace i pro produkty několik let staré. Tam je velký rozdím oproti konkurenci. Kdo má Qnap, nebo Synology, určitě to potvrdí. V dlouhodobějším horizontu to má smysl.Co se týče disků, doporučím WD Red edition - speciálně pro NASy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Qnap, Synology, Domácnost
Určitě si přečtěte

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku