QDI BrilianX 1S

Mam zakl. desku QDI BrilianX 1S s Celeronem 400@450. Rad bych rychlejsi procesor, ale nevim jestli do ty desky jdou novy Celerony a PIII. Prip. jaky nejrychlejsi procesor se tam da dat...Snad tu desku nekdo mate...Dik

Odpovědi na otázku

No ja jsem to sice neupgradoval, ale zajimal jsem se, kolik tam jde dat max., na strankach vyrobce www.qdigrp.com je upgrade Biosu pro podporu PIII a Celeronu nad 500 MHz, jinak by tam pry meli jet vsechny PII+III a Celerony.. Mimochodem, pretaktuj to na 500 MHz, mam 433@543 a jede to krasne...

Hm, takze FCPGA procesory tam asi nenarvu, ze jo? Tak by me teda zajimalo jaky se delaj nejrychlejsi procesory ve starym PPGA...Na 500 MHz jsem to zkousel, ve hrach to jede to dobre, jen Wokna obcas vyhodej chybovou hlasku, coz mi docela vadi. Zkousel jsem i 600, ale to Wokna ani nenajedou.

No tuším kolem 500 MHz, všechny nové celerony jsou FC... Ale je přece redukce na Slot1, ne ? Jo a k tomu overlockingu, je třeba zvýšit core napětí, dít mu tak 2,2 V. Samozřejmně s chladičem, vydží to.

No, redukce je, jenze jestli tam ty proc. jdou. Pokud vim, tak na qdigrp.com neni zadnej novej bios, kterej by pridaval podporu Cel2 apod.Zvysit napeti, to jde ale jen prelepenim nakyho pinu na procesoru, ne? V Biosu to prece nejde

Tak jsem se dozvedel, ze ty Celery tam narvat jdou . Hlasej se jako PIII. Dokonce jsem nasel na qdigrp.com beta verzi biosu (v22e) s podporou Celeru2 !!! Hurraaa!

Mám desku BrilianX 1S  a taky jsem koupil celera 800 v noname FCPGA redukci. Bohužel deska ho nedetekne. Používám bois ver. 2.1. Někdo tady psal, že na www.qdigrp.com je beta verze biosu ver.22e, která podporuje cel. II, ale mě se jí nepodařilo najít. Pomozte, jinak můžu na novýho celera šlápnout a hodit ho z vokna.

-zdrar ja som nasiel ten bios pre b1s na tejto web:http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/support/d_qdi... (vola sa to b1s.zip verzia v22e)-podporuje to velke disky do 75g-neskusal som tam sice ziadny procesor, ale malo by to ist (v biose mi zvysilo nasobitel na 7.5 pre pII)

Hello, ja mam tiez QDI BrilianX1s a Celeron 466 s redukciou. Na tej redukcii su rozne piny, pomocou ktorych sa da menit FSB a Core napetie, ale neviem ako na to a aky to ma vplyv na Bios tejto dosky. V nom sa predsa nastavuju tieto parametre, tak naco aj na tej redukcii???? FAjryall@nextra.sk

Měl jsem tuto desku,s pomocí redukce FCPGA jsem na něm měl PIII 550 a ten jsem v pohodě přetaktoval na 733 MHz.Chtělo to jen nový bios,ale jinak mi běžel bez jakýchkoliv problémů.

Udelali jste mi velikou radost. Chystam se upgradovat. Mam celer 300a@466 MHz. Potreboval bych poradit s flashnutim noveho biosu. Zatim me snahy byli marne. Jsem presvedcen, ze jedu presne podle navodu a ono porad ne a ne tam nahrat novy. Jaky procesor v pomeru cena/vykon a somozrejme i co se tyce pretaktovani bude nejvyhodnejsi? Jakou mam koupit redukci (vyrobce popr., ktery model )? Diky za pomoc.

nazdarno ja mam QDI brillianx 1, cize este starsiu dosku ako vy, od maja 1998mam v nej celer 850 v redukcii, slape v pohode, BIOS ho pozna ako coppermine p3, ale to je uplne jednoBIOS nastavil napatie namiesto 1.75 V na 1.81, takze v pohode ide taktnutbez problemov tam das ten procak, aky chces p3 alebo celer, neviem ako tualatin, ale to by chcelo len BIOS podla mna, lebo na voltage regulator na doske nastavuje napatie automaticky podla BIOSu od 1.3!!!!!!!! do 3.5 Vtakze mozno aj tualatinzdar

Hm - když už tady provětráváte moje prkno (BrillianX-1S) - myslíte, že mi sežere PIII/800 MHz (E-verze, SECC2) bez problémů a rizika?BIOS tam mám poslední oficiální z jejich stránek, ten beta mám stažený, ale neflešoval jsem ho, zatím není důvod...Máte to někdo vyzkoušené?

nazdarbud si isty, ze ti to pojdezdar

Zdar,tak mam taky tuto desku,slape mi ke spokojenosti,pred par dny jsem tam hodil novy Bios,a jede mi tam v pohode celeron copermine FCPGA pres redukci je to tusim 667MHZ,a hlasi se to jako PIII.Mam novou redukci od ASUSU,snad jedina trochu schopnejsi   v soucasnosti dostupna na trhu  viz   www.monima.cz    jinak ABIT SLOTKEY,MICROSTAR a jine redukce uz nejsou k mani  .Upgradu zdarMirek

Měl jsem stený problém - půjde deska BrillianX 1S osadit Celeronem se 100MHz sběrnicí - proto vám děkuju za všechny tu zveřejněné informace a snad jen pro doplnění uvádím:Starýho Celera 366MHz jsem úspěšně po upgradu biosu z http://www.qdigrp.com/qdisite/driver/TechBIOS/B1s support large HDD(75g)and CII CPU.zip (nebo http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/support/d_qdi... a vybrat soubor B1S.zip) vyměnil za Celerona 800MHz.Starou PPGA redukci na SLOT1 jsem vyměnil za FC-PGA (sice neznačkovou, ale za 278,-  dokonce i s pár jumprama na taktování sběrnice (Auto, 100 a 133MHz) a pro změnu mezi Intelem (Cel,PIII) a CYRIXem - maj je ve firmě HDATA v Brně na Václavské (www.hdata.cz)) a fachčí to úžasně.Bios má teď tedy verzi 2.2SLRB Feb.24, 2001 a umožňuje nastavit násobič na: 3; 3.5; 4; 4.5; 5; 5.5; 6; 6.5; 7; 7.5 a 8a BUS Clock (sběrnici) na: 100; 103; 112 a dokonce i na neuvěřitelných 133MHz!!! Výměnu jsem provedl včera, takže jsem jinou než 100MHz sběrnici nezkoušel, ale asi by to mělo jít a určitě to zkusím.Čus blues autobus.P.S.: Nechce někdo toho Celerona 366MHz i s větráčkem a tou PPGA reducí koupit? - domluva jistá via mail.