» Poradna » Ostatní

Python v Eclipsu

Zdravím,programuji v jazyce Python a to v prostředí Eclipse, ale mám takový problém, že když do funkce print() vložím něco s diakritikou např. print ("Üž včera bylo pozdě") tak mi konzole vyhlásí chybu, ale když napíší print("Uz vcera bylo pozde") tak to projde. Nevíte náhodou někdo, jak mam nastavit abych mohl používát diakritiku? Děkuji

Odpovědi na otázku

www.programujte.cz tam ti poradí

Python 2 (který zjevně používáš) nepodporuje UTF-8 znaky. 1) Přejdi na Python 3, protože 2.xx přestane být v horizontu pár let podporovanáA nebo můžeš2) https://stackoverflow.com/questions/3170211/why-dec...

Já požívám Python 3. Přesněji stáhl jsem si Eclipse, do toho jsem vložil plug-in PyDev s Python3.