» Poradna » Programy

Python 3.7 - Kalkulačka kvadratické rovnice

Dobrý večer,dělám kalkulačku na výpočet kvadratické rovnice. Klasickou rovnici v oboru reálných čísel mi to vypočítá v pořádku, v oboru komplexních čísel zvláštně (nevím, jak to udělat správně) a podmínky "fungují různě", i když by měly být zapsány špatně. Nepřeji si, aby jste za mě psali celý kód, ale jenom analyzovali a pomohli mi spravit ten můj (ono to asi vyjde stejně nakonec.) Budu velmi vděčný za každou pomoc, radu. Kód přiložím.

Odpovědi na otázku

tak kde je ten kod?

https://pastebin.com/gmrgBqH9//Zkráceno přehlednějším odkazem s formátováním.Moderátor //

Například po dosazení 0 za A mi to vypíše podmínku, která má platit, když se to nerovná nule.

V Pythonu je odsazení kódu dost důležité, tady není vidět nic.Proč porovnáváš čísla s textem? To se pak nediv, že se to chová špatně.

Protoze vstup uzivatele spravne prevedes z retezce na cislo funkci int(), ale porovnavas ho porad jako by to byl retezec. Misto .... if b=="0" ... pouzij ... if b==0

Drobne zjednoduseni: v Pythonu se ciselna promenna s hodnotou 0 vyhodnocuje jako False (nepravda), takze se daji zkratit podminky takto: https://pastebin.com/DHJJqMRVPro zacatecnika je mozna lepsi ty podminky psat cele, ale kdybys nekde v prikladech potkal tu zkracenou verzi, tak aby te to neprekvapilo.Jo a pouzivej casteji "else" misto "elif" - nemusis psat "elif b != 0" kdyz mas predtim podminku "if b == 0" - v tom okamzku staci else, protoze tam uz je "b" urcite nenulove (nesplnilo podminku "if b == 0")

Dekujeme moderatore :)

a zkus si alespon trochu zoptimalizovat kod, ty "dvojite" vypocty (jednou pro promennou a podruhe pro zobrazeni v informacnim textu) jsou silene. Pak se porad divime, jak jsou programy na cim dal rychlejsim zeleze pomale, jenze "programatori" proste nemysli... Ono to vypada jako drobnost, ale zkus si to pustit ve smycce (samozrejme bez vstupu) v jedne a druhe verzi treba milionkrat a uvidis. A co se v mladi naucis...A pak muzes pokracovat optimalizaci podminek.

Taky tam máš matematický nesmysl s tím C.