PWM regulace otáček

Potřeboval bych poradit. Stále se mi nedaří rozchodit PWM regulaci větráků na mém PC, respektive trvale.V BIOSu větráky vidím, ale neumožňuje mi je to parametrovatV Command Center mi regulace otáček funguje, ale po vypnutí PC se opět vrátí do defaultního nastaveníSpeedFan mi nefunguje, respektive v něm ventilátory vůbec nevidímCo se desky týče mám B450 Mortar a ventilátory arctic fan f12 pwm Děkuji za každou radu

Odpovědi na otázku

U SYS_FAN1-2-3 musíš v BIOSu ručně nastavit PWM místo DC. Ve výchozím nastavení mají SYS_FAN konektory nastaveno režim DC. ☺

To zrovna není pravda já je měl nastavené na auto a automaticky si to nastavuje podle větráku buď PWM nebo Voltáge u tří pinnů.

Já tam PWM mám nastaveno, ale nejdou mi změnit defaultně nastavené hodnoty (ani procenta ani teploty)

Ked to nijak nejde, kup si nejaky regulator do 5,25 sachty a mas pokoj. Ma to vyhodu, ze mozes regulovat pocas hocijakej cinnosti na PC a nemusis otvarat nejaku aplikaciu ci liezt do BIOS-u.

Tak ve správně postaveným a nastaveným počítači se rychlost větráků řídí teplotama

Pokud máš nějaký program, který reguluje otáčky ventilátorů, tak samozřejmě ten program musí běžet. Po restartu PC je nutné tento program znovu spustit, a on by měl opět začít ventilátopry ovládat podle naposledy nastavených parametrů.

No to prave ze nedela. I presto ze hodnoty ulouzim, tak po znovu zapnuti PC je musim rucne uploadovat...

Máš vůbec větráky které podporují PWM mají konektor se čtyř pinem a nebo s tří pinem jestli že mají jen tří pin tak musíš u nich v biosu nastavit na voltáge.

Koukám na ten command center a on to asi opravdu neumí. SpeedFan už je zřejmě několik let mrtvý, takže ten na novém HW běhat nebude. Já používám Argus monitor a jsem s ním spokojen.