» Poradna » Programy

Původní obsah fotografií

Lze nějak z upravené fotografie(jednoduché začernění v malování) dostat původní obrázek?Třeba z exif dat a podobně?Fotografie se zobrazuje upravená,ale malý náhled "miniatura" má ještě původní podobu před úpravou.Poraďte prosím nějaký software,jestli existuje.Zatím jsem zkoušel jen Exifer,ale dostal jsem z toho jen tu původní miniaturu.Díky MIKY

Odpovědi na otázku

Neni to mozny.

Stručné,ale výstižné.Díky

Musel bys fotit do formátu RAW, tam jsou změny vratné. Nebo zkusit jí obnovit na kartě odkud jsi originál vymazal ...

S tím RAWem nemám zkušenosti,jelikož můj foťák tento formát nepodporuje.Ale do budoucna dobrý tip,moc díky.

To je jakoby jsi obraz namalovaný vodovýma nebo temperovýma barvama vymáchal ve vodě a chtěl z té směsice barev dostat původní obraz.

Dneska přece-nic není nemožné

muzes miniaturu zvetsit pomoci interpolace mezipixelu, ale to neni v zadnem pripade zachrana puvodnich dat. kam se naplnily nuly (cerna barva) tam se neda nic zachranit.

To jsem zkoušel,ale nedá se na to koukat.