» Poradna » Ostatní

Půsebení nízkých frekvencí

Mám dotaz jak se dají odstínit nízké frekvene mám sousedy alkoholiky které jsem asi nějak naštval tak začali v noci pouštět nízké frekvence měřák ukazuje 8hz až 86hz rytmicky to pulzuje. Není snima řeč když někdo přijde hned to vypnou jako že nic. Nahnal bych je do práce pak by měli jiný myšlenky .Poradte

Odpovědi na otázku

Jen mi není jasné, jak alkoholik (nejspíš nezaměstnaný) může dokázat pustit zvuk o frekvenci 8Hz a ještě docela o velké intenzitě Jinak tohle je dost blbě odstiňuje...

Jakým měřákem to měříš? Nízké frekvence se dají odstínit dost těžko, protože se šíří velmi dobře přes všechny překážky a všemi směry. Z toho důvodu je dost obtížné vůbec lokalizovat směr, ze kterého vychází. Proto je např. u subwooferu v podstatě jedno kam jej umístíš a nasměruješ. U výškáčů je to naopak velmi důležité. ☺

v takovém činžáku by tím pak logicky oblažoval všechny sousedy okolo a ne jen jedny. Pokud to teda není jen nějaký malý domek se dvěma byty nebo není zbytek baráků prázdný...

Jo to je fakt. Jednak na 8Hz by sousedi museli mít slušný aparát (ne jen subwoofer se zesilovačem, ale i něco, čím tu frekvenci spolehlivě generovat), a druhá věc, čím to tazatel měří

Měl bys míň sledovat Americké filmy ;) Jak asi myslíš, že by ti sousedi ty frekvence generovali? A jak jsi přišel na to, že to je od nich? :D

Lidi jsou různí,můj známý bydlí v paneláku, a naproti domu asi 1,5 km vzdušnou čarou je fabrika,ve které mívají zapnutý nějaký ventilátor,který nikdo jiný v domě neslyší, ale tento člověk tvrdí,že mu to dělá velké problémy,dokonce se mu třese celý byt.Stěžoval si na hygieně,ti ho navštívili,ale nic nenaměřili.Možná to chtělo měření dotazujícího se kolegy.

tak jestli to slyší nebo ne mu asi nikdo nedokáže (ledaže by hlásil že to slyší a přitom byla fabrika zrovna mimo provoz) ale zrovna otřesy bytu se dají zjistit celkem snadno.Ale jsou lidi co si myslí, že sousedova CRT televize je skrz zeď ozařuje a že z toho dostanou rakovinu.

Myslíte,že je možný,aby se třásl v paneláku jen jeden byt a ostatní ne ? Navíc ventilátorem od odsávání vzdáleným 1,5 km ?

jasně, že ne Ale to takovému člověku moc nemá smysl vysvětlovat.

Jo no, lidi věří v plochou Zemi, hoblují mincí automaty na jízdenky a na nápoje, když mince nepropadává...v to že nějaký 1500m vzdálený větrák lomcuje jen jejich bytem...v podstatě žijí ve středověku

Ano mluvila jsem s Hygieničkou, posmíváte se, ale je to možné, jsou už případy sebevražd kvůli dunivému zvuku, který stále tepe a vleze někomu do bytu a nebo domu,. Buďte rád, že se to neděje vám.

Je to bohužel možné a případů je víc, nikdo bz se neměl posmívat, jsou známé už i sebevraždy kvůli tomu zvuku co tepe bez přestání Známí měli v domě restauraci, byly tam dva mrazáky a problém měl jenom jejich byt.

Nízké frekvence jsou velmi nepříjemné a ničí život.

Chtělo by to alobalovou čepičku To by musel být ale ukrutný ventilátor

Odstínit a taky zjistit kdo to opravdu dělá lze vypnutím jističe proudu na chodbě

Pokud si soused pořídí UPSku, tak nic nezjistí. ☻