» Poradna » Notebooky

Puppy linux - intel grafika

Notebook acer travelmate 620ram 512 mb, 830m intel graphic, pentium III 1,2ghzPuppy linux mi byl doporučen, že na starých strojích jde výborně, ale mě se ani na puppy ani na jiném linuxu nepodařil rozjet normálně. vždycky je problém s obrazem. Buď bliká, nebo je na jedné polovině čárkovaný. Ve windows jde všechno v pohodě. Nevíte někdo co s tím? Nějaké rady? Intelovské ovladače jsem už zkoušel

Odpovědi na otázku

Předně, to co se ti nedaří rozjet není linux, ale XWindow server. Někde v /etc/X11 (nebo podle toho, který server tvoje distribuce využívá) najdeš konfigurační soubory. Tam můžeš lecco nastavit, například frekvenci, rozlišení, ale i ovladače, které se mají používat.PrasatkoPee

jelikož jsem na linuxu docela začátečník, tak vůbec nevím, jak, nemáte nějakej návod nebo řešení? Zatím se mi podařilo opravit jen to blikání obrazu. pruhy přes polovinu displeje ale zůstaly, a to jsem zkoušel jiné rozlišení i frekvenci

Veškeré návody najdeš jak na webových stránkách příslušné distribuce či příslušného SW (v tomto případě XWindow serveru) tak není od věci kouknout na nějaké how-to a použít příkaz man. Začni příkazem man man.PrasatkoPee

Vyzkoušej slax , tam máš možnost si vybrat grafiku.U verse 6.1.2 hned při startu ve versi 7.0.8 ti to nabídne pouze když si ji nenajde samo. Také běží na starších strojích v pohodě.