» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pujde nainstalovat mac osX mountain lion na macbook pro mid 2010

pujde nainstalovat mac osX mountain lion na macbook pro mid 2010 mám v plánu koupit nový os a zajímá mě jestli dokáže tento mac nabootovat mac os x mountain lion protože apple a jejich distribuce a aktualizace os je Joke

Odpovědi na otázku

Plna kompatibilita je uveda az po Mavericks, novsie OS X uz s obmedzeniami.

tak co mám podle vás koupit aby to jelo a při nejlepším aby z toho šlo upgradnout na sieru

Nový Macbook máte koupit to Apple chce a taky tak koná. Podporu postupně ukončuje a neutečete tomu.

Maximum je 10.10.4 takže M. Lion 10.8 ano půjde.Vzhledem k tomu že 10.9 a 10.10 byl uvolněn pro stávající uživatele zdarma. Nevidím důvod kupovat 10.8 . Appstoru a způsobu distribuce stejně neutečete a na novější OS aktualizace budou rozhodně více než na straší.

tedkom tam je 10.6.8 když dám aktualizovat tak to napíše že mám nejnovější dostupný os takže asi nic no :( proto chci koupit mountain lion z kterého jde na sieru alespon doufam :ú

Takže psal sem že papírově MBP 2010 mid podporuje jen 10.10.x Druhák stáhnul jste instaler z Appstore? nakopíroval ho na Flasku? Pustil jste instalaci ? Manuál update si máte přečíst Vy je dokonce i na webu česky.

No podle webu Apple jde Sierra i na MBP mid2010:https://support.apple.com/cs-cz/HT201475a EveryMac uvádí také Maximum MacOS: Current:http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro... To že tam nemusí fungovat všechny featury je snad každému jasné

a ten mac nebyl nikdy updatovaný nemůžu stáhnout žádný update a i kdybych mohl ten učet na apple který tam byl a ke kterému by možná přidružený os už tam není :(

Jednoduše uděláte upgrade :https://discussions.apple.com/thread/6741265¨

tak proč tu píšou že mid 2010 podporuje i sieru ? ale musí tam být alespo 10.7.5 https://www.apple.com/macos/how-to-upgrade/

Četl jste pořádně ty odkazy?macOS Sierra vyžaduje některý z následujících modelů Macu a některou z následujících verzí OS X:•MacBook Pro (polovina roku 2010 nebo novější)a min OS X Lion 10.7tzn. pokud máte 10.6.3 musíte udělat upgrade min na 10.7 až pak na Sierru...

řekl jste mi přesně co vím :) takže mohl bych to udělat cca takhle ? pujdu na apple koupím tohle :https://www.apple.com/cz/shop/product/D6377ZM/A... poté vytvořím instal. medium třeba usb poté až to bude nainstalované udělám upgrade na sieru ? bude to fungovat ? abych pak nevyhodil 600 z okna

Tak fungovat by to mělo, Apple není MS který si z lidí dělá pokusné králíky Samozřejmě otázka je jak rychlá bude Sierra na 7 let staré mašině. To je to samé jako když na 7let starý ntb kde byly původně Win 7 nainstalujete Win10. A teď se nebavíme o tom že Win10 jsou z hlediska uživatele stále nedodělek, který se s každým buildem mění, ale čistě o výkonu který potřebují k normálnímu svižnému provozu.Nicméně pokud už budete mít Mountain Lion, můžete klidně vyzkoušet jakoukoliv verzi mezi ním a Sierrou

a pude to nainstalovat bez problémů myslím ten mountain l. mělo by to být asi tak že si koupím kod ktery zadam do appstoru a pak si to stahnu nasledne extrahuju na usb a nabootuju je to tak že ? aby to mělo drivery atd at se mi nestane že to vubec nepřečte XD

Znovu opakuji Apple není MSMS resp Windows musí být schopny fungovat na bambilionu různých hw konfigurací.Naopak OSX je dělán pro konkrétní hw který Apple prodává a tudíž je pro něj optimalizovaný.S ovladači nemusíte mít starost, právě proto je ze strany Apple držena ona kompatibilita s různými modely, kde zaručují že ten daný model hw bude fungovat s tou danou verzí OS.

takže muj popis pude fungovat ? děkuji

ještě jsem se chtěl zeptat chápu tu distribuci správně že mi emailem pošlou klič který se zadá někdo asi do appsotru ?