» Poradna » Windows (a jiné OS)

Půjde na tento server nainstalovat W7 W 8.1?

Ahoj,poradíte prosím? Potřebuji separé stroj na provoz síťové verze výrobního programu, který využívá i MS SQL lite nyní to běží na notebooku ale není to pravé ořechové ;) Vyhlédl jsem si tento repasovaný server:DELL PE 1950 s procesorem 2*E5130 XEON DC a pamětí typu DDR2-ECC-REG, v základní konfiguraci o velikosti 4GB DDR ECC REG. Řadič je DELL RAID PERC. Pevný disk využívá rozhraní SAS/SATA a v základní konfiguraci je 2*146GB SAS. Dále je zde v základní konfiguraci DVD-ROM slim s rozhraním Slim. Server má 1*PSU bez redundance zdroj. Má otázka je stejná jako v titulku, pojede na tom w7 nebo 8.1? Proč server? Protože bych to rád strčil do racku, protože server je určitě připraven na 24h život.Předem děkuji za vaše odpovědi, nápady.Petr

Odpovědi na otázku

Podívej se u Dellu pro jaké OS jsou ke stažení ovladače - hlavně RAID řadič a síťovka, bez toho nemá smysl něco instalovat. A nedával bych tam desktopový OS když to má jet 7/24, nainstaluj Server (2008/2012), bude to jistější.

Ak mas zvlastnu miestnost, ktora sa normalne vola serverovna, tak mozes pouzit aj takuto vec. Zalezi ake apky na tom rozbehas a kolko budu brat CPU zataze. 1U servery su velmi, velmi, velmi hlucne. Neodporucal by som to instalovat do racku, ktory je v beznej kancelarii. Kukni si nejaky 1U server ake to ma ventilatory a pochopis.