Půjde mi RAM

Pujde me na tetto zakladni desce: MSI 2A90H tato RAM paměť? : https://www.czc.cz/evolveo-zeppelin-gold-4gb... Momentálně tam ted mám 2*2gb ale znacku vám ted nereknu.Pokud by tam nešla mnou vybraná tak, kterou byste doporučily? Díky

Odpovědi na otázku

Deska podle všeho podporuje RAM o maximálním taktu 1333 MHz , a vzhledem k tomu, že už nyní máš celkem 4 GB , tak proč kupovat znovu 4? Rovnou vem 2x4 GB , např. tyto https://www.czc.cz/evolveo-zeppelin-gold-8gb... .

Potřebuju abych měl RAM paměť 8gb jsou tam 4sloty na rámků to nemůžu nechat ty 2*2gb a k tomu dokoupit 4gb aby to bylo celkem 8gb??

Můžeš, ale pokud jsou RAM moduly jiných značek a frekvencí, tak ti nebudou spolupracovat tak, jako přímo set 2x4 GB. A systém může následně náhodně zamrzat a vyhrazovat BSODy (modré obrazovky smrti) . Proto je lepší kompletní výměna RAM.

Doporučil bych - bohužel radu od chlapa nechceš, ptáš se žen..... :(

Určitě si od vás nechám poradit:) Tak jsem se rozhodl že si radši stovku připlatit za Kingston jen nvm co bude lepší 1333 mHz nebo 1600mHz??

Rozdíl mezi 1333 a 1600 je minimální. Zbytečně bych neriskoval a vzal bych 1333 , které doporučuje přímo výrobce tvé základní desky.

Většina pamětí má v SPD jak 1333, tak 1600. Otázka je, co má v SPD hnůj od Evolve.

Z hlediska kompatibility bych vzal raději dual rank:https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g... Řadič procesoru sice podporuje i single rank 4 GB a dual rank lze osadit až 8 GB, ale nespoléhal bych na to u těchto OEM desek.