Psu a gpu

Dobrý den,Mohu připojit tuto grafickou kartu k tomuto zdroji?https://m.alza.cz/corsair-vs450-white-certi... https://www.czc.cz/sapphire-r9-270x-dual-x-2...

Odpovědi na otázku

Ano, můžete :)

270X ma 180W TPD. Tahle je OC takze neco lehce pres 200W.To bych fakt nedoporucoval k 450W zdroji. Ono jako moyna bude stacit i na plny vykon CPU+GPU ale je riziko ze prdne v prvnim vedru a sebou veme do hrobu treba HDD.

Nesmysl, pojede to úplně normálně.

Neco k veci by nebylo?A jo, WiQiX, tak ne. Maximalne tak bludy co jsi kde slysel.200+W OC GPU, 65-95W CPU, mobo + treba SSD + HDD + DVD + 2x DDR3 + treba PCI LAN, 2x fan ... a jsme pri 400W.Tazatel chce patrne upgrade aby mohl hrat novsi hry, tak to pojede na plny koule porad.450W zdroj u 400W zatezi ma hezkou pravdepodobnost prdnout v lete.

Co si k tomu něco najít?https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... Měřena spotřeba celé sestavy s přetaktovanou i7. Je to přímo ta grafika. Spotřeba celé sestavy je naměřena 300W. Což je podotýkám s přetaktovaným procesorem. Zdroj umí dodat až 432W. Čili je tam 100W rezerva.Ano, VS450 není super zdroj, není zde doporučován, ale na rozdíl od odpadu typu Crono relativně umí co je třeba.

A hlavně je to spotřeba celého PC včetně zdroje. Takže po odečtení jeho spotřeby, je to ještě méně.

S pretaktovanym 77W TPD CPU ale s GPU na 920MHz a ne 1020. A vykuchana bednaNormalni desktop toho muze mit vic, A ja nikde nepisu, ze to ten zdroj neda. Ale ze namahany zdroj libi prdnout v prvnich vedrech.

Od kdy má bedna vliv na spotřebu PC?Pokud by to náhodou zlobilo, nebo by zdroj opravdu hučel, tak to může vyměnit. Nicméně pokud je ten zdroj OK, tak si myslím, že nebude problém. Měla by tam být rezerva.

PS: Aha už mě došlo, ty myslíš zapojená zařízení. Tak tam mají taky celé PC a nějak nevím, co by člověk musel připojit (kromě CPU a GPU), aby to nějak hlo se spotřebou. Vše ostatní žere pár W.

Ono se to nezda ale dosky s integrovanou LAN/AUDIO co to sezerou, dobove highend dosky klidne pres 60W.Ono se to nezda, ale nasbira se to. Jako nejede vse na plny koule naporad. To je jasny. Ikdyz mas treba 3 HDD (coz je u starsich masin bezny), tak 2 jdou v idle nebo sleepu.Pointa je, ze porad je to namahany PSU (dle vyberu GPU bude slouzit na hodiny hrani). A ta karta je proste stara tak se u cehokoliv zapoti, tak i spotreba jede k stropu.A kdyz dovali prvni vedra, tak ti treba v PSU "uleti" induktor. Zdroj je levny, ale ty skody co umi nadelat jeho prdnuti jsou proste velike. Proto dycky radeji jdu do zdroje co dany job zvladne levou zadnou.Za svuj zivot jsem jenom ve svych PC menil tak 5-6 PSU. Vicemene to byly Foxtron a podobnej bordel a s vykonem treba spotreby kompu.

Ale jsem rad ze patris k mizivemu procentu co tady relevantne diskutuje misto thumb up/down valceni

Odkazovaný test je sice se slabší R9 270 bez X, ale v grafu spotřeby máš i silnější verzi. Jak vidíš, žere prakticky stejně.A kdyby ti to bylo málo, tak tady máš recenzi hned s několika 270X, včetně jedné, která má GPU na 1150MHz:https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... Opět je to spotřeba celého PC, takže čistě HW chce po zdroji ještě o nějakých 10-15% méně (podle účinnosti zdroje).

Zkus si zjistit něco o reálných spotřebách grafik a pak se k tomu vyjadřuj. Píšeš kraviny. Do 400W to má ještě daleko.

Mimochodem mám doma zásuvkový wattmetr a mám změřenou prakticky každou sestavu, kterou jsem kdy někomu stavěl. A jedna z nich byla v kombinaci FX-6300 + R9 270X. A věř tomu nebo ne, ale těch 400W to nežralo za žádných okolností. Dalo hodně velkou práci to pomocí OC donutit, aby to žralo 350W. Za normálních okolností se to s prstem v nose vešlo do 300W.Počítání podle TDP je jen hodně orientační a k návrhu zdroje je ok. Ale v tomto případě jsi to dost brutálně přestřelil.