» Poradna » TV, audio a video

Ps4 pro a monitor pouze s DP

Zdravím poradnu. Myslíte že mi bude stačit kabel HDMI/DP na propojení ps4 pro a monitoru s DP? Nebo budu muset koupit převodník? Má někdo zkušenosti? Předem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Pozor na jednu věc - kabely DP/HDMI jsou jednosměrné a naprostá většina z nich je ve směru DP-zdroj signálu a HDMI-monitor, opačně nefungují. Pokud seženeš kabel kabel který bude mít v popisu že jede ve směru HDMI-zdroj signálu -> DP-monitor tak ten pojede (ale musí to tam mít výslovně napsané), ale myslím že budeš muset použít převodník (a samozřejmě i ten převodník musí mít napsané že jede ve směru HDMI-zdroj signálu -> DP-monitor)

Jak ti píše nejde o redukci, ale aktivní převodník, kteri jede jen jedním směrem.

Problém biva, že kolikrát i PC nechce vidět monitor a tím pádem ...... Teda aspoň netuším jak Windows přinutit poslat obraz na zařízení o kterém nevědí, pod Linuxem to jde.

Za pokus to stojí.

Konečně řešení: Monitor, který se mi nakonec dostal do ruky samozřejmě měl i DVI (U2412M). Na to už stačí obyčejný kabel DVI/HDMI. Zvuk a mikrofon jsem vyvedl z USB přes Behringer UM2. Behringera navíc využiji u notebooků a pc, takže investice nelituji.

Kabel HDMI/DP použít nejde, protože vstup musí být vždy DP.