» Poradna » Ostatní

PS4 Pro - Režim zvýšeného výkonu

Zdravím, od roku 2018 jsem vlastníkem herní konzole PlayStation 4 Pro a teprve před několika dny jsem v nastavení objevil možnost zvanou Režim zvýšeného výkonu. Zdá se, že mi některé hry po zapnutí této funkce běží plynuleji. Chtěl bych se ale zeptat, jestli tuto možnost mám bez obav trvale nechat zapnutou a jestli mi právě kvůli této funkci nemůže moje konzole dříve odejít do věčných lovišť. Dále bych rád věděl, jestli se zde najde někdo, kdo s touto funkcí má jakékoliv špatné zkušenosti. Za veškeré přínosné reakce předem děkuji a přeji hezké dny.

Odpovědi na otázku

Co je režim zvýšeného výkonu na konzoli PlayStation 4 Pro?Zapnutí režimu zvýšeného výkonu může zvýšit snímkovou frekvenci některých her pro konzoli PS4, které byly vydány před představením konzole PS4 Pro 10. listopadu 2016. Pokud je režim zvýšeného výkonu zapnutý a při hraní hry se setkáš s nečekanými problémy, doporučujeme režim zvýšeného výkonu vypnout.https://www.playstation.com/cs-cz/support/hardware/ps...

Děkuji za odpověď. Prozatím všechny hry fungují správně. Bohužel jsem ale nikde nezjistil, zda aktivace tohoto režimu může mít negativní dopad na hardware samotné konzole. Slyšel jsem ale několikrát, že přetaktování procesoru má vliv na jeho životnost. Jen nevím, jestli zmíněný Režim zvýšeného výkonu vybudí procesor nebo grafický čip či dokonce obojí a to je také hlavní důvod, proč jsem založil toto vlákno.

Kdyby to melo negativni vliv, vyrobce by to uvadel.Tak to jste nekolikrat slysel spatne, pripadne slysene spatne pochopil.Nechte to zapnute a nereste to.

Dobře, děkuji, na odpověď tohoto rázu jsem čekal. Přeji hezký zbytek dne !