» Poradna » Ostatní

PS4 offline lagy po cca hodině hraní

Zdravím, našel by se tu někdo, kdo by mi mohl poradit ohledně lagů na ps4? Konzole bude zanedlouho dva roky stará, ale poslední dny se mi děje (stupňuje se to), že pustím hru ... FIFA17, Mortal Kombat a po hodině hraní se to začne místy sekat (ps se nepřehřívá + navíc, co jsem se dočetl, tak overheating by neměl způsobovat lagy). Takže dejme tomu, že po hodině hry přijde 1-2 sekundovej lag každých 10 minut a po 2 hodinách hry je to častější... kolikrát 2x po sobě lag a pak chvíli nic. Odhadem bych řekl, že to dělá v prostředí náročnějším na grafiku, možná bych to přirovnal i vždy k náhlému poklesu FPS. Dejme tomu, že dám ve Fifě přihrávku, přijde lag, animace se zastaví a odsekne se to v místě, kdy je přihrávka dokončena, tudíž ta hra normálně běží, jen já tu animaci neviděl. Takže teď co s tím... dle informací na redditu se s tím potýká více lidí, ale třeba nikdo nepřišel s kloudným řešením (rebuild databáze jsem již dal a na disku mám více než 100 giga volného místa). Jo a jedná se o offline verzi, nemá to s internetovým připojením nic společného. Mohu jinak také podotknout, že u Crashe Bandicoota nebo Wormsů (NSane Trilogy) jsem se s tím zatím nesetkal - pravděpodobně to nejsou hry tak graficky náročné. PS neběží každý den, aby měl nutkání se přehřívat. Když řeknu, že je puštěný 10 hodin týdně, tak to přeženu. Budu vděčný za jakoukoliv radu. V případě Mortal Kombatu mě to dost štve, protože člověk má chuť si zahrát nějakou bojovku a to jsou prostě lagy, co zaseknou celé kombo a pokazí zážitek ze hry.

Odpovědi na otázku

Abych nezapomněl, tak vše je kompletně aktualizované - jak konzole, tak i hry.