» Poradna » Mobily

Ps4 do monitoru bez hdmi

Dobrý den,mám playstation 4 a chtěl bych si na něj koupit nějaký levný monitor,ale ty nejlevnější nemají hdmi vstup a přemýšlím, že bych si koupil k tomu monitoru redukci z hdmi do vga myslíte, že by to fungovalo?

Odpovědi na otázku

Z HDMI do VGA by musel být nějaký aktivní konvertor, který nebude levný. Spíš bude lepší koupit monitor aspoň s DVI, to se pak dá jednoduše propojit kabelem HDMI - DVI, např. https://www.alza.cz/roline-dvi-hdmi-propojova...

HDMI je čistě digitální a VGA čistě analogové rozhraní. Takže nestačí žádná redukce, ale musí být aktivní převodník, který ti cenu monitoru navýší na hodnotu monitoru s VGA a ještě bude degradovat obraz.

určitě