PS3 prestal fungovat obraz

K PS3 a notebooku použivam starši monitor benq et-0026-b (1080p), monitor ma len vga, takže fungujem na hdmi-vga redukcii. Monitor s pc funguje v poriadku. PS3 fungovala ešte donedavna takisto. Zvuk z PS3 som riesil cez AV kabel a redukciu. Takže tolko k tomu ako to mam pozapajane vsetko. Par dni s5 som dostal chut na NHL, takze som zapol PS3 zvuk ide, no obraz nie. Psko som medzi tym nenapajal na inu TV ani nic podobne. Proste od kedy som ju vypol kym ešte všetko fungovalo, bola v poličke až kym som ju par dni s5 znovu nezapol. Skušal som klasicky video reset dlhším podržanim power tlačitka. Spravil som naslepo restore factory settings. Potom som psko pripojil k TV kde všetko šlo v pohode, takže som skusil zmenit rozlisienie na 720p a pripojit nas5 na monitor ale obraz stale nejde. Skusal som uz asi vsetko co google poradil. Vytiahnut vsetko zo zastrcky, vytiahnut kable, nas5 zapnut vsetko v spravnom poradi. Stale nic Napada prosim niekoho co som este neskusil alebo kde by mohol byt problem ? Dik moc za odpovede

Odpovědi na otázku

Myslim ze by problem mohol byt v tom menici HDMI to VGA. Kedze HDMI je digitalny a VGA analogovy je tam cip, ktory to meni. Na vasom mieste by som skusil toto vymenit a mozno to pomoze. Naposledy som to kupoval za cca 200czk.

Tak logicky, když monitor s počítačem funguje, PS3 funguje s televizí, tak musí být vadné něco mezi tím a to je právě ten převodník HDMI->VGA.

To HDMI>VGA není redukce, to je aktivní převodník, a ten chcípl.