» Poradna » Programy

PS CS3 - Sada obrazů

Ahoj.Prosím vás, jde nějak ve Photoshop CS3 otevřít sada obrázků různých rozměrů do jednoho rozměru?Mám obr.A (500x500) a obr.B (300x300)... chci oba obrázky otevřít do jednoho dokumentu a aby se rovnou převedly do rozměru 200x200.Snad mi rozumíte, nevím jak líp to napsat :)

Odpovědi na otázku

Případně pokud to nejde, umí to už nějaká novější verze photoshopu?

Tohle si musíš udělat, dáš zaznamenat akci a pak si to aplikuješ klidně na celou složku takových dat a vůbec nemusíš sedět u PC. Mimochodem použit i nápovědu Photoshop ji má velice přehlednou vč. náhledů.

Super... díky převelice. Radši nebudu přemýšlet, kolik času jsem bez automatizace akcí za ten čas užívání PS ztratil.

Nechápu, ale to je jedno. Na automatiku máš akce. Vytvoř si akci s danými parametry (zaznamenej).

Nevím, zda jsem to správně pochopil - otevřít do jednoho dokumentu znamená například, že obrázky budou v nějakém třeba wordovém dokumentu? Tedy nebudou sloučené do jednoho brázku? Potom je Photoshop docela nemotorný nástroj protože budeš muset předem vytvořit akci jak píše Dolph. Na nákup v Kauflandu taky asi nebereš dvacetitunový kamion. Daleko jednodušeji to provedeš třeba Irfanem a to i hromadně s celým adresářem.