PS 4 výkon

Dobrý den, mám už asi 2 roky PS4 , nikdy jsem s ním neměl žádný problem, všechny hry mi jeli krásně plynule, prostě všechno v pohodě. Dlouho jsem nic nehrál, jen občas fifu a takové hry. Řekl jsem si že zase začnu hrát a že znovu dohraju zaklínače a ta hra se mi prostě ve městech, nebo v náročnějších místech hrozně sekala, a měl jsem strašné dropy fps, koupil jsem si i red dead redemption a taky se mi sekala, už jsem zkoušel i reinstall a už fakt nevím co s tím přijde mi blbost aby mi po dvou letech hry běželi takhle špatně.Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Zkus se zamyslet, co se asi tak mohlo za ty dva roky změnit. Hardware a tudíž ani hrubý výkon konzole se změnit nijak nemohl. Takže jediná možnost, chlazení zacpané prachem a ochrana snižuje výkon, aby se to nepřehřálo.

Zkusil jsem vyčistit ale nepřijde mi že by ten větrák byl nějak moc zaprášený.

Na větráku se zase tak moc prachu neusazuje. Něco jiného je žebrování chladiče či větrací otvory.

system mam aktualizovany, ps jsem zkusil vycistit jak jsem dokazal podle youtube navodu, ale porad je to stejne.

1) Plný reset do tovární nastavení https://manuals.playstation.net/document/cz/ps4/settings/... Nezabere = Servis.Nebo, pokud se nebojíš, můžeš zkusit: Rozebrat, profoukat kompresorem/stlačeným vzducem. Pokud ani tohle nezabere, může se stát, že chladič nedoléhá na chlazlenou plochu. V tom případě jej bude potřeba sejmout, na správná místa znovu nanést teplovodivou pastu a přidělat jej pořádně zpátky. Pokud ani toto nezabere, bude to s největší pravděpodobností HW porucha.