» Poradna » Web a internet

Pry nemohu mit pevne pripojeni k internetu!

Dobry den shanin pripojeni k internetu pres pevnou linku. poskytovatele mi tvrdi ze na zdane adrese nelze pevne pripojeni zridit. pritom predchozi majitel tu pevnou linku mel jen to vse nechal sundat. i sousede kteri bydli o kus dal a maji stejne rozvody tel kabelu pevnou i pripojeni k internetu maji a to od o2. o2 a jini poskytovatele mi tvrdi ze to nelze ale nikdo mi neni schopen rict duvod. tak v cem je prosim vas "zakopany pes". predem dekuji

Odpovědi na otázku

Myslíš, že tady má někdo věšteckou kouli?

byla bych rada kdyby jste si jizlive poznamky nechal laskave pro sebe...potrebuji radu od nekoho kdo resil podobny problem a nebo rozumi pevnemu pripojeni...

vážně myslíš, že tady někdo může tušit, v čem je problém? Prostě se zeptej na O2, proč nejsou schopni zřídit přípojku tam, kde už byla. Toto fakt není téma pro poradnu.

Já bych toho potřeboval...

Zavolej tam a zeptej se. ☺

je to jednoduché - zeptej se jich co brání tomu abys tam měl pevné připojení ... věc nemožná to není, akorát je čas od času potřeba bagr a kilometry kabelu

Jde o to, co "vsechno nechal sundat" predchozi majitel. Ani O2 neni ochoten znova kamkoli tahat kabely, ono se to proste nevyplati (a Vy byste jim treba 50k za novou instalaci jiste nedal). A kdyz O2 neni ochoten, tak konkurence uz tuplem ne. (Predpokladam vite o tom, ze ostatni poskytovatele DSL pouzivaji draty O2, nikdo z nich vlastni draty netaha..)akze co si s Kyslikem domluvite, to budete mit. A jakkoli je drat zdaleka nejlepsi metodou zasitovani, neni to jedine reseni.

Ja bych v takemto pripade radeji pohledal jinde. Pokud nejsou ochotni, tak si zakaznika nevazi. Urcite bude nejaka kabelovka pripadne wifi. Ja mam wifi spoj 20/10 trvale jen pro me, bez fup bez agregace. Ping tj odezva prumer na seznam cca 18-25ms. Stabilni rychle pripojeni. O2 bych domu nechtel

Kdyby mel tu kliku, ze ma v dome kabelovku, patrne by neresil DSL..

"pritom predchozi majitel tu pevnou linku mel jen to vse nechal sundat."Tak pravdepodobne O2 zrusenu linku pouzil pre ineho zakaznika.Funkcna linka neni len otazka kabla, ale treba ho aj nekam pripojit, mozno uz neni kam.

Ano, napriklad i v tom muze byt problem. A takovych duvodu existuje vic. Nema smysl je tu rozebirat.Kdyby to slo rozumne realizovat, urcite by ho pripojili.

a co děti, ty mít taky nemůžeš ?