» Poradna » Windows (a jiné OS)

První spuštění pc

Dobrý den jak mám poprvé spustit nový pc? Vložím-li instalační cd nebo flešku pc ukáže uvítací obrazovku s rozcestím které vždy vede k nastavení biosu případně hlášce že bootovací medium nebylo nalezeno.

Odpovědi na otázku

No pokud je nový PC bez systému, nejprve tam musíš nějaký nainstalovat...

Wow na to bych nepřišel. A prozradíš mi jak?

Instalačku si stáhni tu https://software-download.microsoft.com/sg/Win10_1709_Czech_x64.iso(platnost odkazu je 24 hod. od teď)Bootflešku si připrav pomocí https://rufus.akeo.ie/-----------------Celý postup máš tu http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_... (je tam popsána reinstalace, ale pro instalaci je postup stejný).

Máš i plán B? Tohle nefunguje.

Co znamená "nefunguje"?

Spustím pc s vloženou flashkou a to mě opět přesune do biosu a po opuštění biosu se pc restartuje a výše popsané se opět opakuje do ručního vypnutí pc.

Předpokládám, že do Biosu si se díval a máš tam vše OK, tedy vidíš HDD počítače, a bootování máš na 100% nastevené na CD nebo fash? A bootovací CD nebo flashka je vyzkoušená i jinde a také funguje OK? Pokud je výše pospadné v pořádku, pak už ti zbývá jen někdo kdo tomu rozumí (ať už kamarád nebo servis.....

Tohle rozhodně funguje. Pokud nedokážeš ani tak jednoduchou věc, jako instalaci Windows tak ti zbývá pouze plán B. Akorát asi bude vypadat jinak, než si představuješ, tedy návštěva servisu nebo aspoň méně neschopného kamaráda, který ti to nainstaluje.

Tohle rozhodně nefunguje. Mimochodem někdo tady psal že nový pc nelze spustit z disku z jiného pc s jinými komponenty a předinstalovaným OS. Další blbost mně se to povedlo. Tady je vidět, že tu není žádný profíky jen banda podprůměrně zkušených fušerů

Ach jo, na to že ti chybí úplně nejzákladnější znalosti o PC, tak nedostatkem arogance opravdu netrpíš :D Nikdo tady nepsal, že to nejde, ale jen že to většinou nejde, případně že počítač nefunguje korektně, protože nesedí softwarové ovladače k hardware počítače. Tudíž to není rozumný způsob spouštění PC. Jestli tobě to připadá ok, tak hezkou zábavu:D

1) To, že se vám to povedlo, ještě neznamená, že to tak jde udělat vždy.2) Pokud to nejde přes ten rufus, tak to to zkuste přes toto:https://go.microsoft.com/fwlink/Je to "PUB". Pokud máte flešku, tak to z ní vytvoří instalační medium. Pak ho v 90% stačí do počítače jen vrazit a pak ho zapnout. Většina desek už to normálně detekuje a rovnou naběhne instalace. Pokud by se tak nestalo, tak je většinou na obrazovce napsáno, co zmáčknout, nebo existuje také manuál, kde to je rovněž.PS: Postup instalace windows je všude po netu, na Youtube je asi milion videí snad od každého win. Opravdu nechápu s čím máte problém.

Nevztekej se, hlupáku. Když ani neumíš nainstalovat OS, tak jdi plácat bábovičky. Až budeš chtít vidět něco podprůměrného, podívej se do zrcadla.

Svěř instalaci a konfiguraci OS odborníkovi.Není to práce pro začátečníky.

Řekni si někomu, kdo tomu rozzumí, s Tvými znalostmi to budeš dělat do vánoc.