» Poradna » Windows (a jiné OS)

Průzkumník nezobrazí obsah sdílené složky

Dobrý den,ve Windows 10 (1803) mám nasdílenou složku: net use s: \\server\slozka.Obsah složky v Průzkumníku vidím jen tehdy, když rozkliknu Síť --> server --> slozka.Pokud kliknu přímo na namapovaný disk S:, zobrazí se jen prázdné okno a Průzkumník zamrzne.DIR S: z příkazového řádku funguje správně.Takto namapované to mám již od instalace a fungovalo to. Pokud složku namapuju pod jiným písmenem (třeba K:), fukguje to správně. Také z jiného PC mi zobrazování S: funguje.Co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

Vlastnictví/práva ke složce S:\ (disk je taky (root) složka)

Práva jsou v pořádku, neměnila se. Navíc při namapování jako K: vše funguje.

Z logiky věci je zřejmé, že pokud je to namapováno jako S není situace stejná jako při namapování pod jiným písmenem. Jediná věc která přichází v úvahu je vlastnictví/práva.A uvědom si, že i když se v podstatě jedná stále o tutéž složku, pro systém to jsou dvě různé složky (mají různou cestu)....

Zvláštní ale je, že aplikace (např. Word, Excel) při otevírání souboru v dialogu normálně obsah namapované složky S: zobrazí a vybraný soubor se otevře. Takže práva budou asi v pořádku. Spíš to vidím na nějakým způsobem nabořený Průzkumník v tom konkrétním uživ. profilu (pod jiným přihlášením to totiž funguje správně).

Zkus postnout vypis prikazu NET usekdyby Ti to S:ko nefungovalo z wordu řekl bych ze je problém v tom ze mas S:ku prirazenou třeba čtečku karet Zkus se podivat na Sprava pocitace -> uloziste -> Sprava disku

Stav Místní Vzdálené Síťové-------------------------------------------------------------------------------OK G: \\192.168.1.1\tmp Microsoft Windows NetworkOK H: \\192.168.1.1\uzivatel Microsoft Windows NetworkOK S: \\192.168.1.1\instalace Microsoft Windows NetworkOK U: \\192.168.1.1\agenda Microsoft Windows NetworkPříkaz byl úspěšně dokončen.