» Poradna » Programy

Průnik polygonů

Mám dva polygony, jeden je vždy konvexní, druhý může být i nekonvexní (ale nijak přehnaně). Potřeboval bych spočítat obsah plochy jejich průniku (samozřejmě pokud nějaký průnik mají...). Potřeboval bych nějakou ideu jak na to. Jestli to de například nějak "naráz", nebo je musí rozložit na trojúhelníky a počítat nějaký šílenosti s nima. Prostě jak se lidově říká, "babo raď" Díky P.S.: Programovat to budu v Delphi.

Odpovědi na otázku

Tohle neni programovani, ale geometrie. Takze odpoved hledej tam.

http://www-cgrl.cs.mcgill.ca/~godfried/teaching/cg-pro... pripade nekonvexniho polygonu je potreba najit nejake konvexni polygony, ze kterych se ten nekonvexni sklada. Neni nutne ho delit zrovna na trojuhelniky.

Díky za radu, trochu mě to inspirovalo.