» Poradna » Programy

Průměrný hodinový výdělek v Excelu

Ahoj. Mám dotaz pro machry na excel, pokud náhodou někdo z vás neví jestli je v excelu funkce na výpočet Průměrného hodinového výděleku. Pokud ne, nemáte li někdo po ruce použitelný vzoreček. Předem děkuji. Jirka

Odpovědi na otázku

A z jakých hodnot to chceš počítat? Pokud z celkové mzdy a počtu hodin, tak to je snad jen obyčejné dělení ;)

Ne, tak jednoduché to není. Měl jsem na mysli skutečný účetní průměr pro výpočet příplatků ve mzdě.Přesto díky za reakci.Jirka

Na ocenění příplatků se ale používá průměr z posledního kvartálu, takže bys to musel nakrmit dost satana, doporučil bych specializovaný program nebo mzdovou účetní..

Datama

Ano vím, ta data jsou již v tabulce,také jsem si vědom že vše potřebné mohu vygooglit a vzoreček se dá vytvořít z načtených informací, jen jsem si to chtěl ulehčit kdyby náhodou někdo neměl nějaké ulehčení. Třeba tu funkci jak jsem psal.Ale asi se holt budu muset pitvořit.Díky, Jirka

Porad ale nechapu na co potrebujes specialni funkci na jednoduche deleni a soucet?To spis vypada na skolni ulohu a snahu o reseni bez vlastni namahy.

Na výpočet průměrného výdělku žádný konkrétní vzorec neexistuje. Průměrný výdělek se vypočítává kvartálně, jako součet hrubé mzdy dělený počtem odpracovaných hodin. Do hrubé mzdy pro výpočet se nezapočítávají náhrady mzdy. Do hrubé mzdy za daný kvartál se případně určitým dílem započítávají roční odměny. Samozřejmně to lze v excelu realizovat, ale vytvoření tabulek pro výpočet mzdy není jednoduché, stojí to řadu hodin práce a ta není zadarmo. Mě to trvalo několik měsíců, ale funguje to.