Prudký pokles FPS!!

Koupil jsem si HIS Excalibur X1950XT na tuto setavu: AMD Athlon 64 3000+ @ 2,4 GHz,základní deska: ASUS A8N-E (Nforce-4 ultra), 2GB RAM 2,5-3-3-7, HDD: WD-250 GB, zdroj:400W No name, ovladače Ati catalist 7_4Problém je následující v náročnějších hrách např. Obilvion(1024x768, max detail, HDR) lze zanamenat prudký pokles FPS např. z 35-11 i když se zrovna nejedná o náročnou scénu. I tak se mi zdá že počet FPS neodpovídá výkonu karty.Ve venkovních lokacích se nedostanu přes 35 FPS.3D mark 05 ukazuje sice 9600 b. Nicméně když kartu přetaktuji(625/1800 @ 680/1880) tak počet bodů v 3D marku vzroste pouze cca o 150. Proto se chci zeptat jestli kartu limituje zdroj nebo to může být i procesor?Za případné odpovědi děkuji.

Odpovědi na otázku

cau muze se jednat o nevyvazene ovladace karty nej novejsí ovladace automaticky nejsou zrovna to nejlepsí. pretocením karty vykon malinko naroste,ale jsou zvysene naroky na napajeni zdroj by mel stacit.Jeste se podívej na ramky jaky mají takt oproti normalímu stavu.

Skôr by som to videl na nejaký sw konflikt - skús si pozrieť hardware, či máš všetko korektne nainštalované, resp. skús čistú inštaláciu XP a drivre nainštaluj v poradí:1. na chipset MB2. VGA + ostatné...

díky za odpověď, nicméně mi to dělá pořád to samé i když jsem přeinstaloval windows. Instaloval jsem i různé verze ovladačů.

Jediná možnosť tu existuje. Musíš si dodať kuráže nejakou dobrou pálenou 55%

No ja si myslim ze by to mohl byt i procesor. Mam 1950pro, 1gb ram a AMD 939 3200+ @ 2,0 a 8200 bodu v 3d 05. Kdyz jsem skusmo pretaktoval proc. na 2.2 tak vysledek vyskocil o 600 b vic.

Podla mna to vyzera na slaby zdroj. Mas dost zravu kartu a este aj taktujes a daky 400Watt no name shit moze mat s tvojimi komponentami problem - ba dokonca sa divim ze to vobec slape. Vyskusaj nejaky lepsi zdroj - minimalne 400Watt Fortron a uvidis

400W zdroj by tom mal v pohodičke zvládnúť ale značkový. Ten tvoj noname s tým môže mať problémy... skús si požičať nejaký 350 - 400 W Fortron a pod.

35FPS ve venkovních lokacích se Ti zdá málo? Na to, že hraješ s HDR to je podle mě dobré. Nemáš třeba zaple AA?