» Poradna » Programy

Průběžné zálohování dokumentu

Zdrávím,
Předem se omlouvám za možná primitivní dotaz. Ale chystám se psát pro men jeden velice důležitý dokument a chtěl jsem se zeptat, zdali je možnost průběžného zálohování toho daného dokumentu někam na net? Dejme tomu každých 15, 30 minut.

Předem děkuji za odpověď přátelé i nepřátelé! :)

btw Office 2010 Professional + Windows 7

Odpovědi na otázku

Kdyby sis aspoň minimálně - před psaním tak DŮLEŽITÉHO dokumentu - naštudoval trochu Word, zjistil bys, že si v něm klidně můžeš nastavit průběžné zálohování tzv. "pod rukama", a to třeba každých 8 minut.

bohužel to tam nemohu nikde najít pane. Nejsem si jist, zda to moje verze Officů nabízí.

Když tak Office. Nabízí to. I všechny předcházející.

Kde, jestli se mohu zeptat?

a co třeba stisknout klávesu F1 a podívat se do nápovědy?

na dotaz záloha či zálohování žádný výsledek

Možná by to šlo i každých 7 minut.

Neznám ty nové office, ale pokud vím tak starší zálohovat neuměli. Podobná funkce se jmenovala myslím "Automatické ukládání" , i když to asi není přesně to co potřebujete, to jenom vynutí ukládání souboru např každých 5minut aby jste při výpadku proudu nebo resetování PC nepřišel o několikahodinovou neuloženou práci.

Ano je to jen automatické ukládání, ale dá se zvolit jiné záložní umístění, např. ext. HDD a to stačí. Toto uměl už Word 6.0 z devadesátých let.

Děkuji, ale je já se ptla na průběžné ukládání na webové úložiště.

Bez ohledu na úžasný nick, v čem vidíš výhodu průběžného zálohování důležitého souboru zrovna někam na net?

Snažil jsem se odpovědět dole pod příspěvek Justina B. :)

nastavte si jako adresář pro zálohování toho dokumentu adresář dropboxu a máte vystaráno

Zálohování na "net" je zde i s vysvětlením:
http://www.zive.cz/clanky/dropbox-vy-snad-je... ...
poprosil bych o muj referák, dostanete za nej 250MB navíc.
https://www.dropbox.com/referrals/NTM0MzQxODY5

Děkuji, to se mi zatím jeví jako nejlepší řešení. :)

Když si uložím složku do Dropbox složky na PC, tak se mi uloží jenom na dropbox nebo i do PC?

tam i tam

Chápu správně dotaz ? vy chcete, aby ve Vámi zvoleném intervalu, Office online ukládalo "momentální stav" dokumentu ? Prostě ne v PC, ale na nějaké externí uložiště ?

Přesně tak, na nějaké webové úložiště, cloud nebo jak se tom nadává. Dřív jsem volil možnost dvojího ukládání na HDD a flashku a několikrát za den jsem si to nahrál na gmail. Ale bohužel se mi jednom pos*ala flashka i comp najednou a na ukládat to růčo na net není dvakrát komfortní a stejně hrozí ztráta několikahodinové práce. Což když člověk odpočítává vteřiny do deadlinu není to pravé ořechové. :)

Word 2010 má mechanismu pro ukládání na web, např. Skydrive (zdarma, 25 GB).

Soubor-Uložit a odeslat-Uložit na web. Zde se přihlásíš se svým ID účtem pro Skydrive a pracuješ se souborem, který se ukládá do cloudu-webu.
V tom okamžiku se ve Wordu k ikoně pro ukládání (disketka) přidají 2 šipky připomínající refresh. Touto ikonou se ukládá obsah na web na vyžádání.

Dále se ukládají průběžné kopie změn do místa podle nastavení v Soubor-Možnosti-Uložit. Při ukončení práce se souborem se automaticky uloží na web.
Z průběžných verzí dokáže Word rekonstruovat soubor v případě havárie.

Děkuju mockrát pane! Podařilo se mi to nastavit, tak snad to bude šlapat, jak má. :)

Tipnul bych si, že ten Word neumí ukládat na web, jen na ten Skydrive nebo podobné služby soudruhů z Redmondu ale ukládání na jiné webové služby nebo vlastní FTP neumožňuje.

Word umí ukládat i na web k soudruhům v Google
více tady: http://www.labnol.org/software/google-docs-with... ...

PS:
FTP nemyslíš vážně, že ne?

Zkoušel jsem všechny ze zde nabízených možností v poradně a ten plugin od googlu je suverénně nejlepší děkuju. :)