» Poradna » Ostatní

Průběh funkce

Mohl by mi někdo říct, jak vypočítám limitu, ve všech definičních bodech a asymptoty?zadaná funkce y = ((4x+4)/x^2)-21)Df=R-{0}2)není sudá ani lichá, ani periodická3) Px1: [1+odmocnina ze 3;0] Px2: [1-odmocnina ze 3;0] Py: není4) to je ta limita tu nevím5) první derivace y'=-(4(x+2)/x^3)rostoucí:(-2;0)klesjící:(-nekonečno;-2);(0;nekonečna)lokální maximum: nenílokální minimum:[-2;-3]6)druhá derivace y''=(8(x+3)/x^4)inflexní bod: [-3;-(26/9)]konkávní: (-nekonečno;-3)konvexní:(-3;0);(0;nekonečno)7) to jsou ty asymptoty to ví jak se počítá, ale nějak mi to nejde8) graf si udělámrozepsal jsem vám to aby jst měli představu jak to bude vypadat kdyby vám to nějak pomohlo

Odpovědi na otázku

Asi tak:4)lim x--> +inf = -2lim x--> -inf = -2lim x--> 0 = +inf7)a) x = 0b) y = -2