Provoz tiskárny HP PSC 1510 s vypsanou barevnou náplní?

Dá se nějak nastavit, aby se dalo tisknout a skenovat na multifunkční tiskárně HP PSC 1510 s použitím pouze č/b náplně s tím, že barevná je sice přítomna, ale vypsaná?Mám vypsanou barevnou náplň a vypsala se i č/b. Založil jsem novou č/b a spustilo se automatické zarovnání tiskových hlav. To však nemohlo být skenováním dokončeno, protože chyběl zkušební obrazec z barevné náplně. Tiskárna má tak tuto operaci neuzavřenou a při každém zapnutí tiskne zkušební obrazec.Dá se nějak "ošidit", aby nezarovnávala hlavy a spokojila se pouze s č/b náplní?

Odpovědi na otázku

Tebe by sa ako pacilo, ked dosanes na obed len pit a nie aj jest?Neries kokotiny, ked si mal na tlacku podobneho typu, tak mas urcite aj na naplne. Mal si s tym pocitat.Pokial to ta tlacka nema v nastaveniach (ze nepouzivat farbu), tak mas smolu.

založ si někam zkušební obrazec nebo si jej od někoho pujč. Vzhledem k tomu, že netiskneš barvy, tak zarovnání stejně nemá smysl...

Díky za tip (taky mě to mohlo napadnout).

Zresetuj barevnou kazetu (pokud to jde) a tiskárnu nastav na tisk v čb režimu. Většina tiskáren je totiž zařízena tak, že na vypsání kterékoli náplně, i když není k tisku potřeba, reaguje odmítnutím činnosti. A také se podívej do nastavení barev, některé tiskárny mají na výběr, jestli budou černou tisknout jako černou z černé kazety, nebo jako ,,složenou" černou z barevných kazet. (Složená černá je údajně lepší pro tisk stínů na fotkách).

Dík za odpověď, defaultně mám tisk nastavený na čb a pouze s použitím černé náplně. Tudy cesta nevede. Chvání tiskárny je prostě daní za obecný trend, kdy výrobci nastavují své výrobky tak, aby maximálně zjednodušili jejich ovládání při zachování maximální výstupní kvality a současně maximalizovali své zisky (a můžeme jim to mít za zlé?).Nakonec jsem barevnou náplň koupil a do budoucna jsem si pečlivě uložil zkušební obrazec.

Jak se dělá doplnění kazet u HP 151O, může někdo pomoci?? Dík

V pocitacovem obchode nebo eSHopu s koupis sadu na plneni a postupujes podle obrazkoveho navodu, ktery je prilozeny.

Koupíš si sadu na doplnění ke kterej dostaneš jehly. Pro vlastní doplnění odloupneš samolepku na vrchní straně kazety a pod ní je pět otvorů (dej si kazetu tak aby si otvory viděl jak písmeno A). Natahneš barvu do injekce a u černý kazety ji dáš do otvoru uplně nahoře. U barevný je to pravej spodní roh - modrá, levej spodní - červená, uplně nahoře - žlutá. To nesmíš splést jinak ti to bude tisknout kraviny. Jinak dej bacha abys neměl v injekci bublinky a kazetu plň hodně pomalinku. A taky nepřeplnit....To je vše nic na tom neni.

Logicky vzato je blokování ČB tisku při vypsání barevné náplně hovadina, ale úprava firmware, která by tuto hovadinu obešla evidentně není v zájmu výrobců. HP není jediný, kdo toto páchá.