» Poradna » Web a internet

Provider

Dobrý den jak vidí provider data od routeru? Četl jsem tu že to vidí jako jeden počítač. Že nezjistí jednotná zařízení. Když pošlete zprávu na Messenger nebo jakoukoli zprávu přes nějakou síť ve které musí být použité připojení k internetu. Chtěl bych jít s jednou zprávou na policii.

Odpovědi na otázku

Ano, provider vidí pouze router a za něj už nevidi. Netuší Jaká a kolik zařízení za ním je. A jinak zprávy na Messengeru jdou přes šifrovaný přenos https a provider ani netuší, komu, kdo a co píše. Pozná nanejvýš to, že se nějaké zařízení připojilo na Messenger, ale nic víc.

Zalezi zda provider, router a zarizeni v siti maji podporu ipv6. V ipv6 kazde zarizeni ma svoji unikatni adresu a za nic se neschovava, v ipv4 provider vidi jen router a ostatni zarizeni jsou za nim schovana.

To je pravda, ovšem kdo má aktivní IPv6 v lokální síti :)

Je nějaký důvod, že by si tam někdo dal IPv6?